II Turniej Orlików o Puchar Prezesa Wiarusy Igołomia

 

W sobotę 22.08 na Naszym obiekcie odbył się II Turniej Orlików o Puchar Prezesa Wiarusy Igołomia.

 

Turniej w całości sfinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach wygranego zadania Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Słowa uznania należą się wszystkim Działaczom Klubu oraz Rodzicom, którzy swoją determinacją zbierali głosy i wspólnymi siłami wygrali zadanie Budżetu Obywatelskiego. 

 

W Turnieju wzięło udział 5 Drużyn:

  • Wiarusy Igołomia
  • Nadwiślanka Nowe Brzesko
  • Targowianka Tragowisko
  • Skawinka Skawina
  • Złomex Branice

Czytaj więcej: II Turniej Orlików o Puchar Prezesa Wiarusy Igołomia

I Turniej Żaków o Puchar Prezesa Wiarusy Igołomia (2)

 

W sobotę 29.08 na Naszym obiekcie odbył się I Turniej Żaków o Puchar Prezesa Wiarusy Igołomia.

 

Turniej w całości sfinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach wygranego zadania Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Słowa uznania należą się wszystkim Działaczom Klubu oraz Rodzicom, którzy swoją determinacją zbierali głosy i wspólnymi siłami wygrali zadanie Budżetu Obywatelskiego. 

 

W Turnieju wzięło udział 5 Drużyn:

  • Wiarusy Igołomia
  • Polonia Kraków
  • Proszowianka Proszowice
  • Akademia Piłkarska Wieliczka
  • Szkoła Futbolu Staniątki

Czytaj więcej: I Turniej Żaków o Puchar Prezesa Wiarusy Igołomia (2)

370mb ogrodzenia zrobione!

 

Można by powiedzieć „w końcu!”, bowiem po kilku poświęconych sobotach udało się nam w minioną sobotę, tj. 4 lipca zakończy prace przy budowie ogrodzenia boiska treningowego.

 

Całe ogrodzenie ma długość 370metrów, ogrodzenie wykonano z siatki ocynkowanej i co ciekawe, celowo na wysokości boiska zamontowaliśmy dłuższe słupki, by w przyszłości zamontować tam siatkę z włókniny, dzięki czemu zyskamy kolejny piłko-chwyt wzdłuż boiska treningowego.

 

 

Cieszymy się, że udało się nam zakończyć kolejne prace w tym roku. Teraz kilka weekendów przerwy i potem kolejne działania ;)

 

W tą upalną sobotę prace społeczną wykonali:

·       Paweł Żabicki,

·       Tomasz Król,

·       Jarosław Janik,

·       Krzysztof Pokrzyk,

·       Tomasz Kondej,

·       Adrian Dobosz,

·       Dominik Dobosz,

·       Michał Orzechowski,

·       Paweł Litewka,

·       Damian Nowak

 

Panowie, PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!

 

Mamy nowy zarząd!

 

Po ponad 4 latach społecznej pracy swoją misję zakończył zarząd VII kadencji. W dniu 20 czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków K.S. Wiarusy Igołomia, które pierwotnie zaplanowane było na 20 marca, ale w związku z panującą pandemią zostało one przełożone na 3 miesiące później.

 

Zgromadzeni członkowie po wysłuchaniu sprawozdania merytorycznego oraz finansowego jednogłośnie udzieli absolutorium ustępującemu zarządowi.

 

Następnie wybrano nowy zarząd VIII kadencji w skład którego weszli:
- Prezes  - Paweł Żabicki
- Wiceprezes – Tomasz Król
- Skarbnik – Damian Nowak
- Sekretarz – Konrad Szymacha
- Członek zarządu – Jarosław Janik
- Członek zarządu – Paweł Litewka.

 

Nowymi członkami zarządu zostali więc doskonale znani naszym sympatykom Damian Nowak i Paweł Litewka, którzy w działalność klubu angażują się od 2012 roku, zatem są to sprawdzone osoby z nową energiąJ Wierzymy, że nowy zarząd zapewni stabilne i konsekwentne kolejne 4 lata rozwoju naszego klubu.

 

Z kolei Sławomir Kural i Paweł Zawartka, członkowie poprzedniego już zarządu będą dalej wspierać prace zarządu jako członkowie klubu i nie tylko, bowiem walne zebranie członków zdecydowało, że w nowej kadencji dodatkowe funkcje będą pełnić:

- Sławomir Kural – kierownik sekcji Kickboxingu

- Wojciech Żabicki – kierownik pierwszej drużyny

- Jarosław Janik – kierownik drugiej drużyny

- Katarzyna Wesołowska – koordynator grup młodzieżowych

 

Wybrano również nową komisję rewizyjną, w skład której weszli:

- Urszula Adamczyk – przewodnicząca komisji rewizyjnej

- Magdalena Chmielek – sekretarz komisji rewizyjnej

- Sławomir Kural – członek komisji rewizyjnej

 

Czytaj więcej: Mamy nowy zarząd!

Nowy termin zebrania sprawozdawczo-wyborczego!

Zarząd Klubu Sportowego WIARUSY IGOŁOMIA  (Igołomia 269, 32 125 Wawrzeńczyce) zawiadamia wszystkich członków klubu, iż 20 czerwca 2020 r. o godz. 15:00 - I termin (15:30 - II termin) w budynku Klubu Sportowego WIARUSY IGOŁOMIA w Igołomi  odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Poprzedni termin ze względu na pandemię koronawirusa i nałożonych restrykcji został odwołany.


Uprzejmie prosimy Wszystkich Członków klubu, Zawodników, Rodziców, Sponsorów i Sympatyków naszego klubu o liczne przybycie na zebranie podczas, którego wybierzemy nowe władze na kolejne 4 lata. 

Czytaj więcej: Nowy termin zebrania sprawozdawczo-wyborczego!

Wiarusy z dotacją z Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Miło jest nam poinformować, że w lutym bieżącego roku został  ogłoszony otwarty konkurs ofert na realizacje zadania publicznego z zakresu Wspierania i  upowszechniania kultury fizycznej na terenie Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce w roku 2020.

Czytaj więcej: Wiarusy z dotacją z Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Ksiądz Bartłomiej Małek!

W dniu 31 maja 2020 roku miała miejsce przepiękna uroczystość w naszym kościele parafialnym. Mszę prymicyjną, pierwszą od prawie połowy wieku w naszej parafii, odprawił Bartłomiej Małek!

 

Uroczysta msza miała i dla nas wyjątkowy charakter, bowiem Bartek jest wychowankiem naszego klubu w którym rozegrał wiele świetnych meczy w drużynach młodzieżowych będąc liderem naszej obrony. Dobre występy przełożyły się na równie udany debiut w drużynie seniorskiej, ale niestety ze względu na kontuzje Bartek nie mógł dłużej regularnie trenować.

  

Po wielu latach nauki Bartek w miniony weekend przyjął święcenia kapłańskie od Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, by następnie w niedziele o godz. 12:30 odprawić uroczystą mszę prymicyjną.

Czytaj więcej: Ksiądz Bartłomiej Małek!

370 metrów ogrodzenia - etap I wykonany!

Wczoraj tj. 23 maja 2020 r. rozpoczęliśmy budowę ogrodzenia boiska treningowego, które będzie połączone z obecnym ogrodzeniem, dzięki czemu mamy nadzieję, że dzika zwierzyna przestanie wyrządzać szkody na obiekcie.

 

W osiem godzin osadziliśmy słupki na długości 370 metrów!

370 metrów ogrodzenia prawie wykonane J

 

Co więcej, robiąc ogrodzenie wzdłuż boiska treningowego od strony lasu osadziliśmy 5 metrowe słupki, które docelowo będą pełnić funkcję piłko-chwytu! Tym samym boisko treningowe zyska piłko-chwyt z każdej strony!

 

Przez chwilę baliśmy się czy zdążymy przed deszczem zakończyć pracę, czy zdążymy osadzić słupki nim beton stężeje, ale dzięki naszym społecznikom udało się zrealizować w 100% plan na sobotę.

Za wykonany ogrom pracy dziękujemy Panom:

·         Tomasz Król

·         Jarosław Janik

·         Wojciech Żabicki

·         Tomasz Kondej

·         Krzysztof Pokrzyk

·         Szymon Jagła

·         Dawid Zientara

·         Konrad Szymacha

Panowie, BARDZO DZIĘKUJEMY za poświęcony czas! Efekty są niesamowite!

Co ciekawe wczoraj debiutowali w roli pracowników społecznych dwaj nasi koledzy tj. Tomek Kondej i Krzysztof Pokrzyk. Gratulujemy debiutu :) Już dzisiaj zapraszamy do udziału w następnych pracach:)

 

Dziękujemy również:

·         Urzędowi Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce za zakup potrzebnego materiału.

·         Panu Tomaszowi Salwińskiemu za dostarczenie betonu i okazaną cierpliwość przy jego rozładunku.

Bez Waszego wsparcia nawet pomimo chęci nie bylibyśmy w stanie wykonać tak dużo pracy.


Efekty pracy po jednym dniu są imponujące, a to nie koniec. W kolejnych terminach planujemy zamocować siatki i być może bramy wjazdowe.

Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w budowę ogrodzenia.

Czytaj więcej: 370 metrów ogrodzenia - etap I wykonany!

Koniec sezonu 2019/2020!

Niestety, ale zgodnie z decyzją PZPN sezon 2019/2020 dla klubów występujących w ligach od IV ligi w dół oraz piłki młodzieżowej został zakończony.

 

Wyniki po pierwszej rundzie uznane zostały za końcowe, a więc z KO grupa 3 awans uzyskała drużyny LKS Śledziejowice – GRATULUJEMY! Ponadto awans wywalczyły z A klasy Złomex Branice, a z B klasy Sokół Chorągwica oraz Iskra Zakrzów, którym serdecznie gratulujemy awansu!

 

Nie ma w tym sezonie spadków, zatem w nowym sezonie będzie więcej drużyn w lidze, ale niestety nie wiemy czy i kiedy będzie można rozpocząć nowy sezon. Warunkiem podstawowym jest przejście do IV etapu walki z Koronawiruem, a niestety nie wiemy kiedy to może nastąpić.

 

Co to dla nas oznacza?

W nowym sezonie na pewno zagramy w KO oraz B klasie. Drużyny młodzieżowe od jutra wznawiają treningi ( grupach 6 osobowych zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Trenerów). W przyszłym tygodniu najpewniej do treningu wrócą drużyny seniorskie.

Niestety w związku z panującą pandemią w czerwcu nie odbędzie się na pewno „Szkolny Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta” oraz Piknik Rodziny.

 

 

Więcej informacji o komunikacie PZPN można poczytać <tutaj>

 

Smutna wiadomość

Na początku tygodnia z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci pierwszego Trenera Naszego Klubu Pana Stanisława Kocioła.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.