Kamil Sznajder 1 80'
 Damian Tomerski (C) 1 81'

Atak na 6! Obrona na 3!

Tak w skrócie można opisać wygrany mecz z wiceliderem C klasy Tęczą Słomiróg.

Spotkanie zaczęło się piorunującą, ponieważ już w 11 minucie na tablicy widniał wynik 1:1. Worek z bramkami otworzyli Goście, strzelając bramkę w 7 minucie. Na remis nie musieliśmy długo czekać, doszło do niego już w 8 minucie po strzale Kamila Sznajdera. Wiarusy idąc za ciosem w 15 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Leszka Długajczyka, która rozpoczął i zakończył akcję bramkową - podał na lewą stronę do Damiana Tomerskiego, ten spod linii końcowej boiska dośrodkował w pole karne, a Leszek skierował piłkę do siatki ;). W 21 minucie było już 3:1 dla Wiarusów! Pięknej urody bramkę strzelił Nasz Junior, który debiutował w drużynie seniorskiej - przelobowanie bramkarza z narożnika pola karnego w długi słupek! W między czasie passy strzeleckiej Wiarusów Goście przeprowadzili groźną akcję, jednak dobre wyjście z bramki Damiana Wawro udaremniło im zdobycie gola kontaktowego. W 40 minucie jednak mimo dobrej obrony jednego strzału Gości, druga próba w ich wykonaniu trafia do bramki i pada ten gol kontaktowy na 3:2. Od tej pory to Goście tworzyli więcej sytuacji bramkowych, jednak bramkarz Wiarusów oraz słupki oddalają remis na później. Zawodnicy Tęczy w tym czasie dość łatwo wypracowywali sobie sytuacje sam na sam z bramkarzem, po dokładnych podaniach prostopadłych i złych ustawieniach Naszych zawodników w obronie ale czujny Wawro w bramce nie pozwolił na trafienie do siatki!

Do remisu doszło w drugiej połowie w 57 minucie po kolejnym złym ustawieniu w obronie, utworzyła się tzw. dziura między zawodnikami, co wykorzystali Goście....

Prowadzenie Wiarusy uzyskali dopiero w 80 minucie, kiedy to po rzucie rożnym wykonanym przez Tomasza Króla piłka wylądowała na głowie Kamila Sznajdera, który kierują ją do siatki strzelając drugą bramkę w tym meczu! Podwyższenie na 5:3 nastąpiła już w 81 minucie! Leszek Długajczyk dokładnym podaniem w pole karne "obsłużył" Damiana Tomerskiego vel "Malina", który dokładnym strzałem trafił do siatki.

Wiarusy wyprowadziły kilka śmiałych, szybkich ataków z własnej połowy, które niestety przez albo złe ostatnie podanie albo dobrą obronę Gości albo zły stan boiska kończyły się fiaskiem...  Z tych wielu szybkich akcji już w ostatnich minutach meczu tą jedną udało się zakończyć, strzelając szóstą bramkę! Akcja rozpoczęła się na własnej połowie, po przechwyceniu piłki przez Sławka Galusa, który podał do rozpędzonego na lewej flance Damiana Tomerskiego ten dokładnym podaniem znalazł w polu karnym Mateusza Olecha, który to mocnym strzałem po długim słupku skierował piłkę do bramki! KONIEC MECZU I 6:3!

Podkreślić należy fenomenalną grę w bramce Damiana Wawro, dzięki któremu nie straciliśmy więcej bramek oraz szybkie ataki głównie prawą lub lewą stroną boiska. Na uwagę zasługuje gra obronna, jej złe ustawienia, które tworzyły "dziury" pod bramką Wiarusów stwarzały groźne sytuacje bramkowe dla Gości.

Nie mniej jednak ogromne brawa dla Naszych zawodników oraz wyrazy uznania dla Gości  za stworzenie na tym trudnym boisku takiego widowiska ! :)