Nadwiślanka 2 : 3
Wiarusy Igołomia
28-10-2012 14:00
  12' 1  Marek Majkut
  65' 1  Paweł Litewka
  85' 1  Marek Majkut
  89' 1  Marek Majkut

W fantastyczny sposób piłkarze Wiarusów zakończyli mijającą I rundę sezonu 2012/2013.

Ostatnie spotkanie to mini derby, pojedynek z Nadwiślanką Nowe Brzesko która spadła z klasy okręgowej, przez co nasi kibice mogą fascynować się mini derbami.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze którzy już w 5 minucie zdobyli prowadzanie po błędzie defensywy. Bramkę zdobył Konrad Komenda, a więc eks zawodnik Wawrzynianki Wawrzeńczyce. Wiarusy wyrównały wykorzystując rzut rożny, który na bramkę zamienił Marek Majkut, powracający do optymalnej formy. Kolejne minuty to walka w środkowej strefie boiska, lepiej prezentowały się Wiarusy, lecz niefrasobliwość przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy skończyła się utratą kolejnego gola. Na przerwę w lepszej sytuacji schodzili gospodarze prowadząc 2-1.

Po przerwie w Wiarusach nastąpiły dwie zmiany. W miejsce kontuzjowanego Tomka Curkowskiego wszedł Kamil Małek, a bocznego obrońce Dominika Dobosza zastąpił atakujący Kamil Nowak. Wiarusy ciągle przeważały, częściej atakując lewym skrzydłem dzięki dobrej współpracy Marka Majkuta i Artura Konrada. Duże ożywienie do gry wniósł młody Kamil Nowak. Kolejne ofensywne zmiany to Jakub Pluciński za Pawła Pawlikowskiego i Jarek Pluciński za Jarka Krzyka. Zmiany stricte ofensywne. W grze obronnej wkradł się chaos, ale za to przodu ruszyło... Rzut wolny świetnie wykonał Kamil Nowak, a głową bramkę zdobył Marek Majkut, to była 85 minuta. W 90 minucie sam na sam wyszedł Marek Majkut dając prowadzenie Wiarusom. Wynik do końca nie uległ już zmianie. Wiarusy wygrywają w mini derbach regionu, dzięki dobrej dyspozycji tego dnia popularnego "Mańka"