Świąteczne 3 punkty Seniorów!

Wiarusy vs Radziszowianka

4:2

Kolejny mecz bardzo ważny dla Nas ze względu na punkty. Wygramy - odskoczymy od dołu tabeli. Przegramy lub zremisujemy - nadal będzie tam tkwić...

Początek - jak to zwykle bywa - ułożył się dla Nas bardzo dobrze, bo już w 8 minucie Kuba Brudziński, po dośrodkowaniu Adriana Jagły, "wpakował" piłkę do siatki. Była szansa na podwyższenie wyniku ale niestety celownik Naszych zawodników był nieco chybiony... ;) Najbardziej korzystną sytuację na podwyższenie wyniku miał Adrian Dobosz... Jego strzał przed linią bramkową wybronił wślizgiem obrońca Radziszowianki :( W 20 minucie Goście wyprowadzili akcję, którą zablokowaliśmy przed polem karnym, jednak trochę niefrasobliwości i zawodnik Radziszowianki strzałem z dystansu pokonał Krystiana Jaszczyńskiego.

Po straceniu prowadzenia kilka razy zagroziliśmy bramce Gości. Brakowało jednak szybszej gry piłką i celności.

W 42 minucie wyprowadziliśmy szybką akcję, w wyniku której Adrian Dobosz znalazł się z jednym obrońcą przed bramką Gości. Obrońca sfaulował "Andrzeja" tuż przed polem karnym - został ukarany czerwoną kartką i od tej pory graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Do rzutu wolnego podszedł Rafał Galus ale uderzył nad poprzeczką. Po tym faulu Adrian Dobosz nie wyszedł już na drugą połowę.

Po przerwie kilka minut po gwizdku sędziego wyszliśmy znowu na prowadzenie! W końcu po nieudanych próbach zarówno w tym meczu jak i w poprzednich do bramki trafił Adrian Jagła! Wykorzystał wysokie dośrodkowanie z prawej strony Sławka Galusa i głową skierował piłkę do bramki w długi słupek!

Kolejne minuty z perspektywy trybun były po Naszej stronie jakby nerwowe... Radziszowianka mimo, że grała w osłabieniu skutecznie utrudniała Nam rozgrywanie piłki... Z drugiej strony, gdy już mieliśmy korzystne sytuacje, nie umieliśmy ich wykorzystać - słupek, piłka o centymetry mija bramkę... Brakowało w pewnych momentach szybszej gry, bez dryblingu czy wstrzymania piłki... My nie wykorzystaliśmy swoich akcji, a Goście oddali drugi strzał z dystansu i drugi raz "Jaszczur" musiał wyciągać piłkę z bramki - 2:2.

I znowu próbowaliśmy... Raz lepiej raz gorzej... Aż w końcu Michał Gurda uderzył z pierwszej piłki z 17 metra i teraz to bramkarz Radziszowianki musiał wyciągnąć piłkę z bramki ;) - 3:2.

No i na koniec wisienka, a może truskawka na torcie ;) Kuba Kopiejka, który wszedł na ostatnie 10 minut na boisko, szczęśliwie podwyższa wynik na 4:2!!! Szczęśliwie? A może tak miało to wyglądać? ;) Kuba miał zamiar przerzucić piłkę na lewą stronę do Adriana Jagły, jednak piłka tak ułożyła się na stopie, że leciałaaaa, przelobowała bramkarza Radziszowianki i wpadła do siatki! :) Kuba z niedowierzaniem aż złapał się za głowę ;) Sędzia gwiżdże koniec meczu i 3 punkty są na Naszym koncie! :)

Szczerze trzeba powiedzieć, że był to ciężki mecz. Na szczęście cały czas próbowaliśmy aby wynik był po Naszej stronie i w końcowym efekcie Nam się udało :)! Teraz czekamy na inne mecze w tej kolejce - aktualnie jesteśmy na 10-tym miejscu i mamy nadzieję, że zostaniemy na nim do następnego tygodnia :) A za tydzień walczymy o kolejne 3 oczka!