Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /httpdocs/CMS/plugins/system/gcalendar/gcalendar.php on line 53

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /httpdocs/CMS/templates/feuerwehr/index.php on line 25
Reportaże

Wywiad z trenerem !

Wywiad z Trenerem drużyny seniorskiej : Robertem Bieroniem1.Pracowałeś w naszym klubie już kilka razy, jak porównujesz obecną sytuację działalności klubu z Tą poprzednią ?

 

Trener:  Krótko mówiąc to jest trzeci okres mojej pracy w Wiarusach.

Pierwszy bardzo fajny,  gdzie mieliśmy awans do A-klasy i walczyliśmy również o wejście  do  okręgówki do czego nie dużo brakowało – była bardzo fajna drużyna.

Drugi okres to może przemilczę, ponieważ to była jedna wielka porażka zakończona spadkiem z okręgówki.

Natomiast ta nowa rzeczywistość tutaj bardzo mi się podoba i ja jestem podbudowany przez to co się dzieje w klubie, tym jakie jest podejście do wszystkiego i nawet tym że ten wywiad przeprowadzamy bo jednak  to coś nowego i  fajnego.

To nastawienie zarządu, działaczy i przede wszystkim mam bardzo fajną drużynę, także bardzo, bardzo, bardzo podoba mi się w tej chwili J

 

2. Co skusiło Cie do powrotu do Wiarusów

 

Trener:  Była propozycja jeszcze w tamtej rundzie, kiedy ja pracowałem w Wieczystej abym przejął drużynę po Jacku Saju. Niestety nie podołałbym w tamtym czasie pogodzić prowadzenia dwóch drużyn.

Natomiast co mnie przekonało ? Tak jak mówię – zarząd który obecnie działa i podoba mi się to, co dzieje się teraz w klubie.

Nie ukrywam jednak że głównie do przyjścia do Wiarusów przekonał mnie Paweł Żabicki – Prezes klubu, który powiedział mi takie zdanie „Rozmawiałem z kilkoma trenerami, ale Ty jesteś naszym pierwszym wyborem”  to mnie przekonało po prostu,

że takie zaufanie przebijało przez to krótkie zdanie .

 

Czytaj więcej: Wywiad z trenerem !

Artur Konrad - Konrad Artur - pomeczowy wywiad!

I kolejny zawodnik "wpadł w ręce" naszej reporterki Uli. Po nie nie fortunnie przegranym spotkaniu z Targowianką ( 0:1  ) odpowiedzi na kilka pytań udzielił 2-gi kapitan Wiarusów Artur Konrad, który ostatnim czasy bardzo często ubiera opaskę kapitana. Zapraszamy zatem do, krótkiej wieczornej lekturki. Pod koniec wywiadu dowiecie się, jaki kolejny zawodnik wpadnie w SIDŁA Uli. Ojjj tak.... To stwierdzenie chyba będzie najbardziej trafne, promując kolejny wywiad :)

Ula:  Jak zawsze na sam  początek powiedz nam ile to już lat jesteś związany z naszym klubem ?
Artur:
Bardzo długo jestem już z Wiarusami, jeszcze za Pana Bieronia ale dokładnie nie pamiętam… 5 ?6? 7 lat ?  w każdym bądź razie bardzo długo : ) 

Czytaj więcej: Artur Konrad - Konrad Artur - pomeczowy wywiad!

Jareczek odpowiada na trudne pytania !


Przed opisem dzisiejszego meczu, w którym to Wiarusy pokonały drużynę zajmującą czołowe - drugie miejsce aż 5:1 w ramach rozgrzewki zachęcamy do zapoznania się z poniższym wywiadem. A kto jest rozmówcą? Na pewno będziecie mile zaskoczeni !! :) Wywiadu udzielił nam jeden z zawodników, który cieszy się dużą sympatią wśród kibiców, a w szczególności KIBICEK naszego klubu !! :) Tak, tak... Z Jarosławem Plucińskim znanym jako Jaruś, Jareczek rozmawiała Ula Żabicka! 

A już nie niebawem opis dzisiejszego starcia z Batorym oraz pomeczowy wywiad z nowym zawodnikiem Wiarusów. Kto tym razem? Zostawiamy to na razie w tajemnicy.

 

 ULA:  Na sam początek powiedz nam , czy pamiętasz w jakim wieku zacząłeś swoją przygodę z Wiarusami ?
JAREK : W piłkę zacząłem grać jak miałem 8 lat, a moim pierwszym trenerem był P. Janusz Bieroń

 ULA:  Jestes jednym z raptem kilku zawodników, ktorzy od malego miali mozliwość trenowania I grania bez przerw-  tzw. ciaglosc szkolenia,  bowiem zawsze byla druzyna dla Twojego rocznika. W którym okresie  najlepiej ci sie gralo? w trampkarzach, juniorach czy może w obecnej drużynie seniorskiej?
JAREK :
Jak zaczynałem swoją przygodnę z piłką w klubie to grałem w drużynie trampkarzy gdzie pierwsze dwa sezony wygraliśmy - Jedną ligę Krakowską a drugą Wielicką. Następnie zacząłem rozwijać się w  juniorach i myślę że tam spędziłem najlepsze lata.

Czytaj więcej: Jareczek odpowiada na trudne pytania !

Były zawodnik Batorego po niedzielnym meczu

Po wygranym pojedynku Wiarusów z Batory Wola Batorska wynikiem 5 : 1 wywiadu udzielił nie kto inny jak były zawodnik naszego niedzielnego przeciwnika, obecnie dowodzący naszą obroną - Jacek Suder. 

ULA: Jak oceniasz dzisiejsze wygrane przez Wiarusy spotkanie z Batorym ?
JACEK:
 Moim zdaniem było najlepszy mecz jaki do tej pory rozegraliśmy i trzeba się z tego powodu tylko cieszyć ; )

 

ULA: Czułeś jakiś większy stres przed rozegranym dziś pojedynkiem z byłymi kolegami? ; ))
JACEK:
Stresu raczej nie było, na pewno była większa mobilizacja dla mnie i całej drużyny

ULA: Ty i Krzysiek Kuś  ostatnich kilka sezonów rozegraliście właśnie w klubie naszego dzisiejszego przeciwnika, na pewno znacie możliwości swojej byłej drużyny jak i ich taktykę gry. Czy w szatni lub przy wcześniejszych treningach przed tym starciem daliście kolegą z obecnej drużyny wskazówki, które mogły mieć duży wpływ na wynik meczu ?

Czytaj więcej: Były zawodnik Batorego po niedzielnym meczu

Wywiad z Oskarem Zapart

Wywiad z Oskarem !  

Wczoraj po zwycięskim meczu Wiarusów z Wilgą zakończonym  wynikiem 4:2 wywiadu udzielił Oskar Zapart !

Oskar to kolejny "nabytek" naszej odmłodzonej kadry :) Przypomnijmy jednak, że to nie pierwsze Jego mecze w drużynie Wiarusów.  Wcześniejsze jego występy w Igołomi mogliśmy podziwiać w jednej z naszych sekcji jeszcze przed przygodą Oskara z Proszowianką.

ULA :  Co sprawiło że znalazłeś się w składzie naszej drużyny seniorskiej na ten sezon?  
Oskar : Damian Gruchała zaproponował mi przyjście na turniej który odbywał się w Kościelcu i tak już zostałem z drużyną : )


ULA:  Czy miałeś również  propozycję przejścia do innego klubu w tym sezonie?
Oskar :  Dostałem jeszcze kilka innych ofert , ale nie ukrywam że były to propozycje z B i C klasy – więc wybór był oczywisty . Tym bardziej że jestem wychowankiem Wiarusów ; )

ULA: Zaskoczyła Cię decyzja trenera, który od samego początku sezony wystawił Cię do pierwszego składu?   

Oskar : Zaskoczyła i to bardzo, ponieważ byłem nowy w drużynie i praktycznie w ogóle. Nie trenowałem. Miałem 18 % treningów tylko zaliczonych, ale bardzo mnie ucieszyła ta decyzja i dodała jeszcze więcej zapału i motywacji do gry w drużynie ; )

ULA:  Jak możesz ocenić pracę nowego zarządu i działaczy? Czy jest jakaś rzecz, którą należy według Ciebie zmienić i która  sprawi że będzie na mecze przychodziło jeszcze więcej kibiców ?
Oskar :  Atmosfera w szatni jest idealna, co jest chyba najważniejsze. Nie ma tak, że jeśli ktoś zepsuję jakąkolwiek sytuację to od razu cała drużyna ma do niego zastrzeżenia – wiadomo że każdemu zdarza się popełnić błędy ale na nich staramy się uczyć.  W klubie możemy na siebie liczyć, zawodnicy chętnie przychodzą na treningi czy mecze i myślę że to najlepszy dowód na to że nie ma rzeczy wymagających  zmiany lub ulepszenia  : ) Jest super, kibiców jak na tą ligę mamy na prawdę dużą ilość i co najważniejsze są oni z nami w dobrych jak i złych chwilach co na prawdę doceniamy : ) dziękujemy za każdy doping, bo mają one duży wpływ na wynik meczu ; )

ULA: Jak oceniasz dzisiejsze starcie z Wilgą?
Oskar : Na pewno było to wyrównane widowisko. Przeciwnicy do samego końca walczyli , ale jednak to nasza drużyna okazała się lepsza : )

ULA: Jak już chyba wiesz, na wywiad typował Cię Siła. A Ty  kogo wskazujesz na kolejną  rozmowę ze mną  ?

 

Oskar :  Tak, za co bardzo dziękuje Dawidowi… ; )  A kolejną „ ofiarą”  będzie Jarek Pluciński, który bardzo chcę udzielić Ci wywiadu przed kamerą , więc obiecałem że to właśnie On będzie moim ‘ typem ‘  ; )

ULA: Hehe, myślę że jednak wywiady nie są aż tak ciężkie dla Was, ale Cieszę się że mam wręcz ochotnika na kolejną rozmowę tym razem w ramach możliwości przed kamerą : )  Bardzo dziękuję za wywiad i gratuluję na prawdę dobrergo meczu ! ; )
Oskar : Oczywiście że nie, żartuję ; ) Też  dziękuje za rozmowę, i korzystając z okazji chciałem  jeszcze tylko pozdrowić Kasię ! :*

ULA:  Również pozdrawiamy ! : )


Po zwycięskim meczu KS Wiarusy Igołomia z Wilgą Golkowice wynikiem 4:2  z Oskarem rozmawiała Ula Żabicka.