Wiarusy show ;)

INAUGURACJA SEZONU 2019/2020

LIGA OKRĘGOWA GR. III

WIARUSY IGOŁOMIA vs DZIECANOVIA DZIEKANOWICE

 

Sezon 2019/2020 Pierwsza Drużyna zaczyna od zwycięstwa! Wygrywamy z Dziecanovią 4:2!

 

Passa porażek z tą Drużyną w końcu dobiegła końca! Wygrana cieszy Nas tym bardziej, że Wiarusy pokazały się z naprawdę bardzo dobrej strony!

Początek spotkania nie był jednak łatwy... Goście przeważali na boisku, czego efektem była bramka stracona w pierwszych minutach. Do remisu dość szczęśliwie po prostopadłym podaniu Trenera Jarka, doprowadził Adrian Jagła (Trener Jarek, gdy zobaczył piłkę w siatce, aż wzniósł ręcę do nieba ;) ). Jeszcze w pierwszej połowie Wiarusy wyszli na prowadzenie! Rafał  Galus wykończył świetne dośrodkowanie Krystiana Lewickiego i głową skierował piłkę do siatki!

Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 2:1 :)

 

W drugiej połowie Wiarusy odpaliły na dobre! Najpierw wynik podwyższył Rafał "Zenek" Galus! Świetnie powalczył o piłkę w polu karnym przeciwnika, wygrał pojedynek z obrońcą i sam na sam pokonał bramkarza! Kilka minut później mały błąd w obronie, który skutecznie wykorzystał zawodnik Dziecanovi i z pół woleja uderzył obok słupka w siatkę - 3:2.

Ta stracona bramka spowodowała, że Nasi zawodnicy kreowali akcję za akcją! Wyprowadziliśmy tyle ciekawych i przede wszystkim bramkowych sytuacji, że licznik bramkowy powinien pójść jeszcze wyżej. Do pełni szczęścia zabrakło skuteczności i momentami szybszej decyzji odnośnie podania do kolegi lub zakończenia akcji strzałem.

W końcu weszła ta czwarta i jak się później okazało ostatnia bramka w tym meczu.

Ponownie bardzo dobrze popracowaliśmy w odbiorze piłki na połowie przeciwnika! Efektem tego Kuba Kopiejka z prawej strony wypatrzył samotnego w polu karnym Krystiana Lewickiego, a ten poprostu uderzył do pustej bramki ;)

 

Całej Drużynie należą się ogromne brawa! Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zobaczymy równie silnie zdeterminowanych i walczących zawodników! A żeby nie było za "słodko" z nieco lepszą skutecznością w sytuacjach bramkowych!

 

 

I Wakacyjny Turniej Młodzików

 

 

 

 

 

I Wakacyjny Turniej Młodzików

o Puchar Prezesa Wiarusy Igołomia

 

W sobotę 17.08.2019 na Naszych boiskach został rozegrany I Wakacyjny Turniej Młodzików! W całości został on sfinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach wygranej III edycji Budżetu Obywatelskiego :) Patronat medialny nad Turniejem objął Futmal/Futbol Małopolska!

Do pełnej relacji tekstowej i foto odsyłamy do linku:

https://futmal.pl/news,48694.html?fbclid=IwAR2EKH6dQi1SE2INCPkyrdLpf0D8Ams8JSGRwyDIA78jdJ-lKeN6I83wGf0

 

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

 

1. Pogoń 4 10 11-0
2. Wiarusy 4  7  5-5
3. Słomniki 4  7  4-1
4. Nadwiślanka 4  4  1-2
5. Hutnik 4  0  3-16

Źródło: Futmal.pl

Nagrody indywidualne:

 

Najlepszy strzelec: Jakub Bożek (Pogoń, 5 goli)

 

Najlepszy bramkarz: Piotr Strzelec (AP Słomniki)

 

Najlepszy zawodnik: Tomasz Krzemyk (Wiarusy)
 

Jakub Machaj w Wiarusach! WITAMY!

Jakub Machaj, wychowanek BKS Bochnia, lewy obrońca lub pomocnik, świeżo upieczony senior został wypożyczony na sezon 2019/2020 do Wiarusów!

 

Kuba to młody i bardzo ambitny lewonożny obrońca, szybki i nieustępliwy. Wierzymy, że przyjście Kuby znacząco wzmocni rywalizację na bokach obrony.

 

KUBA, WITAMY W WIARUSACH!

 

Liubomyr Potiienko w Wiarusach! WITAMY!

Cieszymy się, że możemy już potwierdzić, iż w zawodnikiem Wiarusów został Liubomyr Potiienko!

 

Liubomyr jest wychowankiem Hutnika Kraków z którym w minionym sezonie wywalczył Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów.

 

Na  kibicach którzy mieli okazję oglądać nasze sparingi lub mecz o Puchar Polski „Lubo” wywarł bardzo dobre wrażenie ratując nasz zespół wielokrotnie potwierdzając tym samym swoje wysokie umiejętności.

 

 Transfer bramkarza był dla nas najważniejszym wyzwaniem, bowiem groźnej kontuzji w czerwcu doznał nasz podstawowy bramkarz Kamil Kolanowski. Kamil jest już w trakcie rehabilitacji i jest szansa że wkrótce wznowi treningi, ale zagadką pozostaje, czy uda się wrócić w tej rundzie między słupki.

 

 

„Lubo” WITAMY W WIARUSACH!

Życzymy jak najwięcej udanych interwencji!

 

Bartek - DZIĘKUJEMY!

Bartek Pasiut po trzech latach w Wiarusach zdecydował się przenieść definitywnie do B klasowego Sokoła Chorągwica.

 

To właśnie w Sokole Bartek spędził ostatnie pół roku będąc zawodnikiem wypożyczonym. Cały czas natomiast Bartek pracował w Wiarusach szkoląc naszą młodzież i w tej kwestii nic się nie zmienia.

 

W Wiarusach Bartek rozgrywał mecze w klasie okręgowej, A klasie oraz w Rezerwach.

 

Bartek, DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

 

Krystian Jaszczyński - Dziękujemy!

 Po rocznym wypożyczeniu do BKS Bochnia wrócił Krystian Jaszczyński, który strzegł naszej bramki wraz z Kamilem Kolanowskim w sezonie 2018/2019.

 

Krystian w bramce spisywał się bardzo dobrze, ale ze względów na rozgrywki futsalowe zdecydował się zawiesić grę na boiskach trawiastych.

 

Krystian, DZIĘKUJEMY!

Życzymy powodzenia!

 

 

 

 

Kacper Sala - Dziękujemy!

Kacper Sala w sezonie 2019/2020 nie będzie zawodnikiem Wiarusów.

 

Kacper został wypożyczony do Wiarusów w lutym 2019 roku, a teraz wrócił do macierzystego klubu Wiślanki Grabie.

 

 

 

 

Kacper, DZIĘKUJEMY!
Życzymy powodzenia w lidze! Do zobaczenia!

 

Obóz letni - Maniowy 2019

W sobotę 27 lipca  80 osób wyjechało na darmowy dla uczestników tygodniowy obóz sportowy, który w całości został sfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego dzięki wygranemu zadaniu z III edycji Budżetu Obywatelskiego!

Spod klubu wyjechaliśmy o godz. 10:00, a ok. 13:00 byliśmy już w miejscowości Maniowy w Zajeździe Czorsztyńskim.

Pierwszy dzień upłynął nam pod hasłem "regulaminy i sprawy organizacyjne". Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy treningowe z Trenerem Bartkiem, Trenerem Przemkiem/Pawłem, Trenerem Radkiem i Trenerem Jarkiem. Trenowaliśmy na boisku zaraz obok zajazdu oraz korzystaliśmy z boiska treningowego i głównej murawy miejscowego klubu Lubań Maniowy.

Czytaj więcej: Obóz letni - Maniowy 2019

Oleksii Bilorukavyi trenerem Wiarusów!

 

Miło nam poinformować, iż Trener Oleksii Bilorukavyi został nowym członkiem sztabu szkoleniowego naszego klubu!

Trener „Aleks” będzie w nadchodzącym sezonie prowadził nasze dwie najstarsze drużyny młodzieżowe tj. juniorów młodszych oraz trampkarzy.

Oleksij to ambitny trener posiadający dyplom UEFA B mieszkający obecnie w Krakowie, reprezentujący grupę Polish Soccer Skills aktualnie również grający zawodnik.

Oleksii odbywał staże m. in. w Hiszpańskim Villarrealu, u trenera Michała Probierza, a także był opiekunem reprezentacji Polish Soccer Skills U17, która zwyciężyła w ostatnim turnieju rozgrywanym w Holandii.

Zatrudnienie nowego Trenera spowodowane jest zgłoszeniem do sezonu nowej drużyny juniorów oraz wymogami jakie stawiane są klubom ubiegającym się o „gwiazdkę” w certyfikowanym programie PZPN.

Cieszymy się, że udało się nam zatrudnić szkoleniowca który ma tak bogate CV, który pracował wcześniej w renomowanych szkółkach piłkarskich. Mamy nadzieję, praca Trenera Oleksija przełoży się w przyszłości na jeszcze większą ilość zawodników w drużynach seniorskich.

 

Trenerze, POWODZENIA!

Kuba Kopiejka DEFINITYWNIE Wiarusem!

 

Miło nam poinformować, iż Kuba Kopiejka po zakończeniu rocznego wypożyczenia z Puszczy Niepołomice został „definitywnie wytransferowany” do naszego klubu!

 

Bardzo się cieszymy, że udało się pozyskać Kubę na kolejne sezony, bowiem nasi kibice widzą jak on się rozkręca z miesiąca na miesiąc, ba! W minionym sezonie w kluczowym momencie rozgrywek był kluczowym zawodnikiem który mimo młodego wieku nie bał się wziąć odpowiedzialności na siebie dryblując z łatwością kolejnych przeciwników!

 

Przypomnijmy, Kuba jest wychowankiem Wisły Kraków, który w wieku juniora trafił do Puszczy Niepołomice, skąd z kolei przyszedł do nas w sezonie 2018/2019. W minionym sezonie Kuba zanotował 6 bramek, pomimo iż na początku sezonu dochodził do siebie po kontuzji, dopiero przepracowany okres zimowy sprawił że Kuba pokazał swój potencjał będąc jednym z najgroźniejszych z pośród naszych zawodników.

 

 

KUBA, jeszcze raz WITAMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!