Smutna wiadomość

Na początku tygodnia z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci pierwszego Trenera Naszego Klubu Pana Stanisława Kocioła.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

 

Pomagamy Danielowi!

Szanowni Państwo, zbliża się kulminacyjny okres rozliczania, dlatego gorąco Was namawiamy do wsparcia Daniela Kowala (syna naszego „oldboja” Mietka Kowala), który jest w trakcie rehabilitacji po ciężkim wypadku.

 

 

Więcej o sytuacji Daniela można przeczytać tutaj

 

Przekażcie swój 1% by wesprzeć rehabilitację Daniela!

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 20 marca 2020

Zarząd Klubu Sportowego WIARUSY IGOŁOMIA  (Igołomia 269, 32 125 Wawrzeńczyce) zawiadamia wszystkich członków klubu, iż 20 marca 2020 r. o godz. 18:00 - I termin (18:30 - II termin) w budynku Klubu Sportowego WIARUSY IGOŁOMIA w Igołomi  odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.


Uprzejmie prosimy Wszystkich Członków klubu, Zawodników, Rodziców, Sponsorów i Sympatyków naszego klubu o liczne przybycie na zebranie podczas, którego wybierzemy nowe władze na kolejne 4 lata. 

 

Poniżej zamieszczamy regulamin oraz proponowany porządek obrad.

 

Czytaj więcej: Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 20 marca 2020

Gramy i pomagamy!

Wielogodzinny mecz z Wiarusami i Gośćmi

 To był niesamowity dzień! Niesamowici ludzie byli z Nami! Niesamowici, bo tworzyli coś PIĘKNEGO!

Wraz z całą społecznością Wiarusów postanowiliśmy włączyć się w akcję "Odbuduj dom w Żydowie"! 

Brawa należą się Drużynom, które bez wahania włączyły się w pomoc! 

 Akademia Piłkarska Nowa Proszowianka
 AP Wieliczka
 KSPN Wierzbowianka
 "Reszta Świata" czyli osoby zewsząd
 Oldboje

I na końcu My! Całe grono Wiarusów od Skrzata po właśnie Oldboja !!!

Czytaj więcej: Gramy i pomagamy!

Mamy nową kosiarkę!

 

Dzięki wsparciu Pana Wójta Józefa Rysaka oraz Radnych gminy Igołomia-Wawrzeńczyce udało się zakupić nową profesjonalną kosiarkę Kubota G26II, którą powitaliśmy w gronie naszych „maszyn” z ogromną radością.

 

„Nie sposób opisać jak bardzo cieszymy się z tego zakupu! Cały poprzedni rok męczyliśmy się non stop naprawiając dotychczasową husqvarnę, która oprócz stresu przysporzyła nam ogromne koszty utrzymania. Awaria za awarią, najczęściej w przeddzień meczu stawiały nas w trudnej sytuacji w roku 2019, dlatego jeszcze raz chciałbym podziękować Panu Szymonowi Świerczkowi, Panu Edwardowi Dziurzyńskiemu oraz Urzędowi Gminy za użyczenie swoich kosiarek  w 2019 roku dzięki czemu, mogliśmy wykosić trawę przed meczami.

 

Teraz mając profesjonalny sprzęt, który jest przystosowany do pracy na dużych powierzchniach, a przecież u nas mamy około 2h trawy, mamy nadzieję na efektywną pracę przez długie lata. Nowa kosiarka jest szybsza, szersza, mocniejsza, lepiej wykonana, wyposażona w wiele udogodnień względem dotychczasowej husqvarny.

 

W imieniu wszystkich członków naszego klubu składam serdeczne podziękowania Wójtowi gminy Panu Józefowi Rysakowi oraz wszystkim Radnym za pomoc jaką nam okazali kupując nową kosiarkę!

 

Dziękujemy również Pani Ewie Oraczewskiej z Urzędu Gminy oraz Panu Michałowi Przepolskiemu z Pilartech za pomoc w sfinalizowaniu zakupu.”

 

DZIĘKUJEMY!

 

Czytaj więcej: Mamy nową kosiarkę!

Obóz zimowy "Kalwaria 2020"

Przez tydzień od 25.01 - 01.02 grupa obozowiczów doskonaliła swoje umiejętności piłkarskie. Poszczególne kategorie wiekowe brały udział w sparingach z miejsowymi Drużynami - większość z nich na plus dla Nas - ale była to fajna lekcja i możliwość wdrożenia tego co Zawodnicy nauczyli się na treningach :)

 

Czytaj więcej: Obóz zimowy "Kalwaria 2020"

Odebraliśmy certyfikat PZPN

Dzisiaj podczas uroczystości wręczenia Certyfikatów Polskiego Związku Piłki Nożnej  dla szkółek piłkarskich w hali Bronowianki Kraków z rąk Prezesa MZPN Ryszarda Niemca oraz wybranego do „11” 100-lecia PZPN - Antoniego Szymanowskiego otrzymaliśmy srebrny certyfikat PZPN dla K.S. „Wiarusy” Igołomia.

 

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego ogromnego wyróżnienia!

 

Wiarusy z SREBRNYM certyfikatem PZPN!

Stało się! W procesie certyfikacji szkółek PZPN oficjalnie otrzymaliśmy SREBRNĄ GWIAZDKĘ!

 

To duży sukces Wiarusów! Bardzo cieszy nas otrzymanie srebrnego certyfikatu bowiem utwierdza nas on w przekonaniu, że droga jaką obraliśmy jakiś czas temu jest słuszna, a nasza praca jest doceniana.

 

To również świetna wiadomość dla Rodziców i naszych podopiecznych, bo teraz nad naszym procesem szkolenia czuwać będzie PZPN, który w najbliższym czasie będzie kontrolował realizowany proces szkoleniowy.

 

Otrzymany certyfikat jest też świetną wiadomością dla naszych Trenerów, bowiem potwierdza on ich wysokie kompetencje i zaangażowanie.

 

 

Działacze klubu wykonali swoja pracę doskonale, dzięki czemu możemy teraz cieszyć się z otrzymanego certyfikatu, ale teraz to właśnie na Trenerach będzie spoczywać odpowiedzialność za realizowanie procesu szkoleniowego zgodnie z wytycznymi zwartymi w „srebrnym certyfikacie”.

 

Czytaj więcej: Wiarusy z SREBRNYM certyfikatem PZPN!

Runda jesienna okiem Trenera ;)

 

Podsumowanie rundy jesiennej

 

2019/2020

 

Autor: Trener Jarosław Siwek :)

 

Wiarusy do nowego sezonu przystąpiły w delikatnie zmienionym składzie. Z klubu odeszli: Kacper Sala - powrót z wypożyczenia do Wiślanki Grabie oraz Krystian Jaszczyński - zdecydował się na grę w futsalu. Z Drużyną związali się natomiast nowi zawodnicy. Bramkarze: Lubomyr Pottienko oraz Dawid Musiał. Rozgrywający Krystian Lewicki, skrzydłowi: Piotr Kazek i Jakub Machaj. Z drugiej Drużyny chęć do walki w Okręgówce wyraził Radosław Nowak - trener Naszej Młodzieży :)

Czytaj więcej: Runda jesienna okiem Trenera ;)

Przebudzenie Wiarusów!

 

 

Ważne punkty na koniec rundy!

 

Przebudzenie Wiarusów na 3 ostatnie mecze przed końcem rundy jesiennej!

Po zwycięstwie w Zakliczynie liczyliśmy, że Drużyna w końcu na własnym boisku również pokaże tak dobrą piłkę jak na wyjeździe. Początek spotkania z Górnikem Wieliczka nie był tak łatwy i świetny w Naszym wykonaniu... Szybko straciliśmy bramkę, a póżniej następną. Nie wykorzystywaliśmy swoich sytuacji, a gra nie zawsze układała się po Naszej myśli. Jeszcze w pierwszej połowie Wiarusom udało się strzelić bramkę kontaktową za sprawą Radosława Nowaka :).

Czytaj więcej: Przebudzenie Wiarusów!