(T) Wiarusy Igołomia 0 : 3 (T) Węgrzcanka
(T) Kolejka 13
(T) Wiarusy Igołomia 0 : 3
(T) Węgrzcanka
13-05-2016 17:30

rampkarze w piątek zmierzyli się z Węgrzcanką. Mecz bardzo ważny dla układu tabeli, bowiem zwycięstwa spotkania wciskał się w czub tabeli. Drużyna pokonana z tego pojedynka trafiała w dolne jej rejony. Mecz od początku rozgrywany był w szybkim tempie. Więcej z gry mieli gospodarze, którzy stworzyli sobie groźniejsze sytuacje. Z daleka kilka razy uderzył Nowak. Zawartka wyszedł sam na sam z bramkarzem niestety spychany przez obrońce oddał ciecelny strzał. Po dograniu Nowaka, swoją setke miał też Bulanda, który zabrał się z piłką niczym zawodnik z europejskich boisk, uderzył mocno, niestety w poprzeczkę. Rywale odgrażali się długimi piłkami i jedno sam na sam musiał wybronić Skalimowski by do przerwy nie stracić gola. Druga połowa zaczęła się lepiej dla gości. Oni atakowali i powinni strzelić gola w 2 i 6 minucie drugiej połowy. Sytuacje strzeleckie często się mszczą i prawie było tak w tej sytuacji. Bulanda dostał idealną piłkę od Nowaka, w polu karnym na zamach nabrał dwóch obrońców i gdy już wydawało się, że będzie gol, poślizgnął się w momencie oddania strzału ułatwiając interwencje zaskoczonemu bramkarzowi rywali. W kolejnych minutach kilka strzałów zdaleka z jednej i drugiej strony. w 62' na 0:1 trafili goście. Ledwo po wznowieniu gry było już 0:2 a w minucie 65 wynik był 0:3. Wiarusy w tym czasie "stanęli" , zwłaszcza w środku pola, oddajac inicjatywę gościom, którzy nieporadność wykorzystali. W końcówce przed 4 bramką uratował ambitnym powrotem Tomczyk. A przed sytuacją stuprocentową stanął Kozyra. Bramka jednak nie padła.

Wiarusy po dobrym meczu oddają 3pkt rywalom, w meczu nie grał Płatek (dolegliwości żołądkowe), bardzo możliwe, że z tym zawodnikiem udało by się dziś sięgnąć po 3pkt. W następny piątek, nasi zawodnicy jadą do Staniątek. Będzie to bardzo ciężki mecz, który może pogrążyć jedną lub drugą ekipę.

Skład: Skalimowski Patryk, Maks Oczoś, Tomczyk Michał, Bracha Jakub, Sebastian Frejek, Wojtek Strączek, Latała Hubert, Kamil BUlanda, Nowak Norbert, Kozyra Paweł, Zawartka Eryk