Nadwiślanka
20-08-2016 17:00
 Wojciech Banaś 1

W niedzielne deszczowe popołudnie odbył się mecz derbowy z Nadwiślanką.

Pierwsze minuty meczu należały dla Wiarusów, którzy częściej gościli pod bramką rywali. Kamil Nowak uderzył w poprzeczkę, w zamieszaniu po rzucie rożnym dobrze interweniował goalkeper gości. Od 20 minuty inicjatywę zaczął przejmować zespół z Nowego Brzeska. W 25 minucie błąd w wyprowadzaniu piłki wykorzystali goście i trafili gola na 1:0. W odpowiedzi Banaś nie do obrony uderzył z wolnego w 41 minucie. Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze. Po uskrzydlającej akcji z spod bramki wybijał piłkę obrońca gości, który tym samym zapoczątkował kontraatak. W pogoni za napastnikami z Nowego Brzeska ruszył Przemek Nowak i wślizgiem wygarnął piłkę lecącą do bramki. Mogło być 2:1 lub 1:2 lecz dalej był remis. Dużo ataków szło prawym skrzydłem Wiarusów. Centrostrzał Olecha prawie zakończył się bramką. W 65 minucie ten sam wyżej wspomniany zawodnik wyszedł sam na sam z bramkarzem ,ale posłał niestety piłkę nad bramką. W międzyczasie czasie Boligłowa technicznie przymierzył w okienko, jednak bramkarz z trudem wybił ją nad poprzeczkę. Od 70 minuty mecz się wyrównał, a z kolejnymi minutami przewagę zyskiwali goście. Pasiut raz wybronił setkę po strzale ze skraja pola karnego. Kilka minut później po uderzeniu z głowy jednego z napastników gości. W 88 minucie po zamieszaniu w polu karnym arbiter spotkania podyktował wątpliwy rzut karny dla gości, wykorzystany dał im prowadzenie. W 91 minucie piłkę meczową miał Długajczyk, niestety w sytuacji 100% się pomylił. Wynik się nie zmienił i drużyna z Igołomi notuje porażkę na inauguracje ligi. Obiektywnym wynikiem w meczu byłby sprawiedliwy remis, jednak szczęście uśmiechnęło się tego wieczoru do gości.

Za tydzień do Igołomi przyjedzie drużyna z Kokotowa. W miedzy czasie z IV ligową Wiślanką w środe Wiarusy rozegrają mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Skład: Pasiut, Gruchała, P. Nowak, D. Kozik, Cholwa (76' Dobosz), Tomerski (46' Olech), Boligłowa, Banaś, K. Nowak, Jagła, Pluciński (84' Długajczyk). W kadrze Bętkowski, Skocz