Seniorzy - B klasa

Juniorzy

Trampkarze

Młodziki

Orliki I

Orliki II

Mapa strony - Gdzie jesteś

Runda jesienna okiem Trenera ;)

 

Podsumowanie rundy jesiennej

 

2019/2020

 

Autor: Trener Jarosław Siwek :)

 

Wiarusy do nowego sezonu przystąpiły w delikatnie zmienionym składzie. Z klubu odeszli: Kacper Sala - powrót z wypożyczenia do Wiślanki Grabie oraz Krystian Jaszczyński - zdecydował się na grę w futsalu. Z Drużyną związali się natomiast nowi zawodnicy. Bramkarze: Lubomyr Pottienko oraz Dawid Musiał. Rozgrywający Krystian Lewicki, skrzydłowi: Piotr Kazek i Jakub Machaj. Z drugiej Drużyny chęć do walki w Okręgówce wyraził Radosław Nowak - trener Naszej Młodzieży :)

 

Inauguracja sezonu odbyła się w Igołomi. Na początek podjęliśmy Drużynę z Dziekanowi - Dziekanovia Dziekanowice, z którą graliśmy ostatni mecz w sezonie 2018/2019 ( w nerwowych i nieprzyjmenych relacjach boiskowych i pozaboiskowych padł wynik 1:5 :) Optymiści nie mieli łatwo podczas tego meczu zwłaszcza, że pierwsze 5 minut to paraliż Wiarusów i wynik 0:1. Na szczęście potem nastąpiło przebudzenie i bardzo dobra gra, co zaowocowało końcowym wynikiem 4:2

 

 

Następne mecze to 2 remisy i 2 zwycięstwa: 3:3 Wiślanką Grabie - spadkowicz z IV ligi, 3:3 Błękitni Bodzanów - beniaminkiem Ligi Okręgowej, 3:1 Tempo Rzeszotary oraz 1:3 Targowianka Targowisko. Po 5 kolejkach nieoczekiwanie Wiarusy byli niepokonani w czubie tabeli :)

Niestety od 6 kolejki zaczęła się zła passa... Najpierw sromotna porażka na własnej murawie 1:6 Śledziejowicami. Potem mimo niezłej dyspozycji porażki na wyjazdach w Radziszowie - 2:0 oraz Ochojnie - 2:1, i co najbardziej boli druzgocące porażki w fatalnym stylu przed swoimi Kibicami z Rabą Dobczyce 2:4 oraz Orłem Myślenice 0:4.

 

Po serii porażek w 11. kolejce przyszło Nam się zmierzyć na wyjeździe z rewelacyjnym beniaminkiem z Zakliczyna - Jordan-Sum Zakliczyn, który w 2019 roku nie przegrał na własnym boisku... Aż do meczu z Wiarusami :) To był Nasz mecz na przełamanie, w którym wygraliśmy 2:5. Idąc za ciosem, tydzień później jako Gospodarze, w końcu przed swoimi kibicami wygraliśmy 4:2, zaczynając od wyniku 0:2 ;) Ostatnia kolejka to mecz w Gdowie, gdzie tym razem to przeciwnicy odwrócili wynik z szybkiego 0:3 po 18 minutach dla Wiarusów na remis 3:3. 

 

Runda pełna wrażeń!!! Jak to w sporcie bywa - były chwile chwały i chwile, w których Drużyna Siwka była na dnie... Ważne jest, że w okresie słabości Drużyna zmobilizowała się i wywalczyła ważne punkty na ostatniej proste

 

 

Kilka wniosków i ciekawostek po rundzie:

 

1. Osoby z wysokim nadciśnieniem muszą uważać na zdrowie oglądając Wiarusów w akcji ;)

2.  W meczach Wiarusów padło najwięcej bramek w lidze, bo aż 67 w 13 meczach. Co daje średni wynik 5,15 bramki na mecz. Dla porównania mecze Gdovi to tylko 3,2 gole na mecz.

3. Wiarusy grają futball na TAK! Choć nadrzędnym celem na najbliższą rundę będzie zmniejszenie ilości bramek straconych.

4. Zwycięstwa: 5, remisy: 3, porażki: 5

5. Najlepsze zawody Wiarusów według koneserów wśród kibiców: Jorda-Sum Zakliczyn vs Wiarusy 2:5!

 

Zawodnicy, którzy wystąpili w meczach Pierwszej Drużyny:

 

Krzysztof Mazur, Michał Gurda, Jarosław Siwek, Krzysztof Feluś, Adrian Dobosz, Sławomir Galus, Rafał Galus, Radosław Nowak, Lubomyr Pottienko, Adrian Jagła, Dawid Boligłowa, Jakub Machaj, Przemysław Nowak, Jakub Bętkowski, Krystian Lewicki, Dawid  Musiał, Jakub Skocz, Jakub Kopiejka, Piotr Kazek, Robert Dominik, Damian Wójcik, w lidze okręgowej zadebiutowali: Kamil Nowak, Paweł Litewka, Patryk Skalimowski

 

 

Komentarzy (0)

Cancel or