Młodziki

Orliki I

Mapa strony - Gdzie jesteś

Podsumowanie sezonu 2020-2021 B klasa

Zakończył się niezwykle emocjonujący sezon 2020/2021 dla naszych rezerw. Drużyna która po pierwszej rundzie zajmowała 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów z bilansem bramkowym 48-27 zaliczyła niesamowitą drugą rundę rewanżową.

Bardzo dobrze przepracowany okres przygotowawczy, powrót do gry Dawida Boligłowy oraz transfer z Jakuba Bętkowskiego (z pierwszej drużyny) oraz Dawida Wołoszyna (z Nadwiślanki Nowe Brzesko) oraz niespotykane dotychczas zaangażowanie pozostałych graczy przełożyło się na znakomitą rundę rewanżową. W 13 meczach zdobyliśmy 34 punkty z bilansem bramkowym 58-14 co przełożyło się na miano najlepszej drużyny w B klasie (wraz ze Startem Brzezie).

W końcowym rozrachunku zajmujemy w lidze 3 miejsce z 57 punktami tyle samo co drugi w tabeli Batory Wola Batorska, który z kolei dzięki zwycięstwie z nami w pierwszej rundzie może świętować awans do A klasy.

Do pełni szczęścia jakim byłby awans zabrakła tak nie wiele, że aż ciężko w to uwierzyć. W ostatnim meczu graliśmy właśnie z Batorym na jego boisku, wystarczyło wygrać ten mecz… Niestety to rywal objął prowadzenie po stałym fragmencie w pierwszej połowie. Po akcji Wołoszyn-Nowak Kamil ten drugi zdobył bramkę na 1-1 ale niestety nie udało się nam zdobyć zwycięskiej bramki. Swoje szanse na bramki mieliśmy zarówno my jak i Batory, ale tych sytuacji w odróżnieniu do innych meczy nie było wiele. Niestety, zagraliśmy jeden ze słabszych meczy  w tej rundzie, ciężar mentalny tego meczu był  zbyt duży by tak młoda drużyna mogła rozwinąć w pełni swoje skrzydła. Nie ułatwiał nam również zadania Batory który bronił bramki 8-9 graczami, atakując tylko z kontry 1-2 zawodnikami co i tak przełożyło się na dwie sytuacje sam na sam z Damianem Wawro, ale ten nie dał się pokonać.

No trudno… po tym meczu możemy być tylko silniejsi! Pozostaje nam cieszyć się mianem najskuteczniejszej drużyny (106 bramek strzelonych) w PPN Wieliczka w sezonie 2020/2021 i wierzyć że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy. Mamy czego żałować, zwłaszcza pierwszej rundy sezonu gdzie straciliśmy mnóstwo punktów na własne życzenie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Kamil Nowak który zdobył w sezonie aż 22 bramki i 21 asyst! Drugi w tej klasyfikacji jest Norbert Nowak… Brat Kamila który zdobył z kolei 20 bramek i zaliczył 10 asyst, raptem o dwie asyst mniej ma Kamil Sznajder który również zdobył 20 bramek i 8 asyst. Warto w tej klasyfikacji jeszcze wspomnieć o Damianie Wójciku (12 bramek i 10 asyst) oraz Dawidzie Wołoszynie (5 bramek i 12 asyst).

Ciekawa też jest statystyka ilości minut na boisku w całym sezonie. Tą klasyfikację wygrał zdecydowanie kapitan Tomasz Król który rozegrał 2 157 minut! Kolejni w tej klasyfikacji to Wójcik Damian (1945), Nowak Kamil (1933), Nowak Norbert (1903), Sznajder Kamil (1760) oraz Piotr Janik (1752).

W meczach naszych rezerw wystąpiło aż 30 zawodników w przekroju całego sezonu!