370 metrów ogrodzenia - etap I wykonany!

Wczoraj tj. 23 maja 2020 r. rozpoczęliśmy budowę ogrodzenia boiska treningowego, które będzie połączone z obecnym ogrodzeniem, dzięki czemu mamy nadzieję, że dzika zwierzyna przestanie wyrządzać szkody na obiekcie.

 

W osiem godzin osadziliśmy słupki na długości 370 metrów!

370 metrów ogrodzenia prawie wykonane J

 

Co więcej, robiąc ogrodzenie wzdłuż boiska treningowego od strony lasu osadziliśmy 5 metrowe słupki, które docelowo będą pełnić funkcję piłko-chwytu! Tym samym boisko treningowe zyska piłko-chwyt z każdej strony!

 

Przez chwilę baliśmy się czy zdążymy przed deszczem zakończyć pracę, czy zdążymy osadzić słupki nim beton stężeje, ale dzięki naszym społecznikom udało się zrealizować w 100% plan na sobotę.

Za wykonany ogrom pracy dziękujemy Panom:

·         Tomasz Król

·         Jarosław Janik

·         Wojciech Żabicki

·         Tomasz Kondej

·         Krzysztof Pokrzyk

·         Szymon Jagła

·         Dawid Zientara

·         Konrad Szymacha

Panowie, BARDZO DZIĘKUJEMY za poświęcony czas! Efekty są niesamowite!

Co ciekawe wczoraj debiutowali w roli pracowników społecznych dwaj nasi koledzy tj. Tomek Kondej i Krzysztof Pokrzyk. Gratulujemy debiutu :) Już dzisiaj zapraszamy do udziału w następnych pracach:)

 

Dziękujemy również:

·         Urzędowi Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce za zakup potrzebnego materiału.

·         Panu Tomaszowi Salwińskiemu za dostarczenie betonu i okazaną cierpliwość przy jego rozładunku.

Bez Waszego wsparcia nawet pomimo chęci nie bylibyśmy w stanie wykonać tak dużo pracy.


Efekty pracy po jednym dniu są imponujące, a to nie koniec. W kolejnych terminach planujemy zamocować siatki i być może bramy wjazdowe.

Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w budowę ogrodzenia.

Czytaj więcej: 370 metrów ogrodzenia - etap I wykonany!

Koniec sezonu 2019/2020!

Niestety, ale zgodnie z decyzją PZPN sezon 2019/2020 dla klubów występujących w ligach od IV ligi w dół oraz piłki młodzieżowej został zakończony.

 

Wyniki po pierwszej rundzie uznane zostały za końcowe, a więc z KO grupa 3 awans uzyskała drużyny LKS Śledziejowice – GRATULUJEMY! Ponadto awans wywalczyły z A klasy Złomex Branice, a z B klasy Sokół Chorągwica oraz Iskra Zakrzów, którym serdecznie gratulujemy awansu!

 

Nie ma w tym sezonie spadków, zatem w nowym sezonie będzie więcej drużyn w lidze, ale niestety nie wiemy czy i kiedy będzie można rozpocząć nowy sezon. Warunkiem podstawowym jest przejście do IV etapu walki z Koronawiruem, a niestety nie wiemy kiedy to może nastąpić.

 

Co to dla nas oznacza?

W nowym sezonie na pewno zagramy w KO oraz B klasie. Drużyny młodzieżowe od jutra wznawiają treningi ( grupach 6 osobowych zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Trenerów). W przyszłym tygodniu najpewniej do treningu wrócą drużyny seniorskie.

Niestety w związku z panującą pandemią w czerwcu nie odbędzie się na pewno „Szkolny Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta” oraz Piknik Rodziny.

 

 

Więcej informacji o komunikacie PZPN można poczytać <tutaj>

 

Smutna wiadomość

Na początku tygodnia z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci pierwszego Trenera Naszego Klubu Pana Stanisława Kocioła.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

 

Pomagamy Danielowi!

Szanowni Państwo, zbliża się kulminacyjny okres rozliczania, dlatego gorąco Was namawiamy do wsparcia Daniela Kowala (syna naszego „oldboja” Mietka Kowala), który jest w trakcie rehabilitacji po ciężkim wypadku.

 

 

Więcej o sytuacji Daniela można przeczytać tutaj

 

Przekażcie swój 1% by wesprzeć rehabilitację Daniela!

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 20 marca 2020

Zarząd Klubu Sportowego WIARUSY IGOŁOMIA  (Igołomia 269, 32 125 Wawrzeńczyce) zawiadamia wszystkich członków klubu, iż 20 marca 2020 r. o godz. 18:00 - I termin (18:30 - II termin) w budynku Klubu Sportowego WIARUSY IGOŁOMIA w Igołomi  odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.


Uprzejmie prosimy Wszystkich Członków klubu, Zawodników, Rodziców, Sponsorów i Sympatyków naszego klubu o liczne przybycie na zebranie podczas, którego wybierzemy nowe władze na kolejne 4 lata. 

 

Poniżej zamieszczamy regulamin oraz proponowany porządek obrad.

 

Czytaj więcej: Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 20 marca 2020

Gramy i pomagamy!

Wielogodzinny mecz z Wiarusami i Gośćmi

 To był niesamowity dzień! Niesamowici ludzie byli z Nami! Niesamowici, bo tworzyli coś PIĘKNEGO!

Wraz z całą społecznością Wiarusów postanowiliśmy włączyć się w akcję "Odbuduj dom w Żydowie"! 

Brawa należą się Drużynom, które bez wahania włączyły się w pomoc! 

 Akademia Piłkarska Nowa Proszowianka
 AP Wieliczka
 KSPN Wierzbowianka
 "Reszta Świata" czyli osoby zewsząd
 Oldboje

I na końcu My! Całe grono Wiarusów od Skrzata po właśnie Oldboja !!!

Czytaj więcej: Gramy i pomagamy!

Mamy nową kosiarkę!

 

Dzięki wsparciu Pana Wójta Józefa Rysaka oraz Radnych gminy Igołomia-Wawrzeńczyce udało się zakupić nową profesjonalną kosiarkę Kubota G26II, którą powitaliśmy w gronie naszych „maszyn” z ogromną radością.

 

„Nie sposób opisać jak bardzo cieszymy się z tego zakupu! Cały poprzedni rok męczyliśmy się non stop naprawiając dotychczasową husqvarnę, która oprócz stresu przysporzyła nam ogromne koszty utrzymania. Awaria za awarią, najczęściej w przeddzień meczu stawiały nas w trudnej sytuacji w roku 2019, dlatego jeszcze raz chciałbym podziękować Panu Szymonowi Świerczkowi, Panu Edwardowi Dziurzyńskiemu oraz Urzędowi Gminy za użyczenie swoich kosiarek  w 2019 roku dzięki czemu, mogliśmy wykosić trawę przed meczami.

 

Teraz mając profesjonalny sprzęt, który jest przystosowany do pracy na dużych powierzchniach, a przecież u nas mamy około 2h trawy, mamy nadzieję na efektywną pracę przez długie lata. Nowa kosiarka jest szybsza, szersza, mocniejsza, lepiej wykonana, wyposażona w wiele udogodnień względem dotychczasowej husqvarny.

 

W imieniu wszystkich członków naszego klubu składam serdeczne podziękowania Wójtowi gminy Panu Józefowi Rysakowi oraz wszystkim Radnym za pomoc jaką nam okazali kupując nową kosiarkę!

 

Dziękujemy również Pani Ewie Oraczewskiej z Urzędu Gminy oraz Panu Michałowi Przepolskiemu z Pilartech za pomoc w sfinalizowaniu zakupu.”

 

DZIĘKUJEMY!

 

Czytaj więcej: Mamy nową kosiarkę!

Obóz zimowy "Kalwaria 2020"

Przez tydzień od 25.01 - 01.02 grupa obozowiczów doskonaliła swoje umiejętności piłkarskie. Poszczególne kategorie wiekowe brały udział w sparingach z miejsowymi Drużynami - większość z nich na plus dla Nas - ale była to fajna lekcja i możliwość wdrożenia tego co Zawodnicy nauczyli się na treningach :)

 

Czytaj więcej: Obóz zimowy "Kalwaria 2020"

Odebraliśmy certyfikat PZPN

Dzisiaj podczas uroczystości wręczenia Certyfikatów Polskiego Związku Piłki Nożnej  dla szkółek piłkarskich w hali Bronowianki Kraków z rąk Prezesa MZPN Ryszarda Niemca oraz wybranego do „11” 100-lecia PZPN - Antoniego Szymanowskiego otrzymaliśmy srebrny certyfikat PZPN dla K.S. „Wiarusy” Igołomia.

 

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego ogromnego wyróżnienia!

 

Wiarusy z SREBRNYM certyfikatem PZPN!

Stało się! W procesie certyfikacji szkółek PZPN oficjalnie otrzymaliśmy SREBRNĄ GWIAZDKĘ!

 

To duży sukces Wiarusów! Bardzo cieszy nas otrzymanie srebrnego certyfikatu bowiem utwierdza nas on w przekonaniu, że droga jaką obraliśmy jakiś czas temu jest słuszna, a nasza praca jest doceniana.

 

To również świetna wiadomość dla Rodziców i naszych podopiecznych, bo teraz nad naszym procesem szkolenia czuwać będzie PZPN, który w najbliższym czasie będzie kontrolował realizowany proces szkoleniowy.

 

Otrzymany certyfikat jest też świetną wiadomością dla naszych Trenerów, bowiem potwierdza on ich wysokie kompetencje i zaangażowanie.

 

 

Działacze klubu wykonali swoja pracę doskonale, dzięki czemu możemy teraz cieszyć się z otrzymanego certyfikatu, ale teraz to właśnie na Trenerach będzie spoczywać odpowiedzialność za realizowanie procesu szkoleniowego zgodnie z wytycznymi zwartymi w „srebrnym certyfikacie”.

 

Czytaj więcej: Wiarusy z SREBRNYM certyfikatem PZPN!