Obóz zimowy "Kalwaria 2020"

Przez tydzień od 25.01 - 01.02 grupa obozowiczów doskonaliła swoje umiejętności piłkarskie. Poszczególne kategorie wiekowe brały udział w sparingach z miejsowymi Drużynami - większość z nich na plus dla Nas - ale była to fajna lekcja i możliwość wdrożenia tego co Zawodnicy nauczyli się na treningach :)

 

Czytaj więcej: Obóz zimowy "Kalwaria 2020"

Odebraliśmy certyfikat PZPN

Dzisiaj podczas uroczystości wręczenia Certyfikatów Polskiego Związku Piłki Nożnej  dla szkółek piłkarskich w hali Bronowianki Kraków z rąk Prezesa MZPN Ryszarda Niemca oraz wybranego do „11” 100-lecia PZPN - Antoniego Szymanowskiego otrzymaliśmy srebrny certyfikat PZPN dla K.S. „Wiarusy” Igołomia.

 

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego ogromnego wyróżnienia!

 

Wiarusy z SREBRNYM certyfikatem PZPN!

Stało się! W procesie certyfikacji szkółek PZPN oficjalnie otrzymaliśmy SREBRNĄ GWIAZDKĘ!

 

To duży sukces Wiarusów! Bardzo cieszy nas otrzymanie srebrnego certyfikatu bowiem utwierdza nas on w przekonaniu, że droga jaką obraliśmy jakiś czas temu jest słuszna, a nasza praca jest doceniana.

 

To również świetna wiadomość dla Rodziców i naszych podopiecznych, bo teraz nad naszym procesem szkolenia czuwać będzie PZPN, który w najbliższym czasie będzie kontrolował realizowany proces szkoleniowy.

 

Otrzymany certyfikat jest też świetną wiadomością dla naszych Trenerów, bowiem potwierdza on ich wysokie kompetencje i zaangażowanie.

 

 

Działacze klubu wykonali swoja pracę doskonale, dzięki czemu możemy teraz cieszyć się z otrzymanego certyfikatu, ale teraz to właśnie na Trenerach będzie spoczywać odpowiedzialność za realizowanie procesu szkoleniowego zgodnie z wytycznymi zwartymi w „srebrnym certyfikacie”.

 

Czytaj więcej: Wiarusy z SREBRNYM certyfikatem PZPN!

Runda jesienna okiem Trenera ;)

 

Podsumowanie rundy jesiennej

 

2019/2020

 

Autor: Trener Jarosław Siwek :)

 

Wiarusy do nowego sezonu przystąpiły w delikatnie zmienionym składzie. Z klubu odeszli: Kacper Sala - powrót z wypożyczenia do Wiślanki Grabie oraz Krystian Jaszczyński - zdecydował się na grę w futsalu. Z Drużyną związali się natomiast nowi zawodnicy. Bramkarze: Lubomyr Pottienko oraz Dawid Musiał. Rozgrywający Krystian Lewicki, skrzydłowi: Piotr Kazek i Jakub Machaj. Z drugiej Drużyny chęć do walki w Okręgówce wyraził Radosław Nowak - trener Naszej Młodzieży :)

Czytaj więcej: Runda jesienna okiem Trenera ;)

Przebudzenie Wiarusów!

 

 

Ważne punkty na koniec rundy!

 

Przebudzenie Wiarusów na 3 ostatnie mecze przed końcem rundy jesiennej!

Po zwycięstwie w Zakliczynie liczyliśmy, że Drużyna w końcu na własnym boisku również pokaże tak dobrą piłkę jak na wyjeździe. Początek spotkania z Górnikem Wieliczka nie był tak łatwy i świetny w Naszym wykonaniu... Szybko straciliśmy bramkę, a póżniej następną. Nie wykorzystywaliśmy swoich sytuacji, a gra nie zawsze układała się po Naszej myśli. Jeszcze w pierwszej połowie Wiarusom udało się strzelić bramkę kontaktową za sprawą Radosława Nowaka :).

Czytaj więcej: Przebudzenie Wiarusów!

Boisko boczne oświetlone!

Dzięki pracy społecznej Jarosława Janika, Marcina Cecugi oraz Pawła Żabickiego i Michała Orzechowskiego udało się nam dokończyć prace przy oświetleniu boiska bocznego!

Teraz trenować możemy na całym boisku, dzięki czemu w godzinach wieczornych zajęcia może odbywać więcej niż jedna grupa.

Najbardziej zaangażowani w tą pracę to przede wszystkim Jarek Janik który wykonał całą instalację oraz Marcin Cecuga który wspierał nas dźwigami i zwyżkami by ułatwić pracę.

Panowie, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

Czytaj więcej: Boisko boczne oświetlone!

Milenka WITAMY!

Pragniemy serdecznie pogratulować Kasi oraz Adrianowi, naszemu kapitanowi narodzin córeczki!

Milenka Witaj w Wiarusowskiej Rodzinie!

Zmarł Pan Edmund Galus

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, iż w dniu 3 listopada 2019 roku, w wieku 60 lat zmarł Pan Edmund Galus, Tata naszego zawodnika Rafała.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 14.00 w dniu 6 listopada w kościele parafialnym w Wawrzeńczycach.

 

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

 

Zwycięstwo!

 

ZWYCIĘSTWO! Rzec by można było: "kiedy jak nie teraz!"

Trzy kolejki do końca, Wiarusy z 5 porażkami z rzędu, trudny mecz wyjazdowy z beniaminkiem, który tanio skóry nie sprzedaje, obniżone morale Drużyny... Wszystko to nie napawało optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem... Aż tu od pierwszego gwizdka jakby na murawę wbiegła całkiem inna Drużyna niż w ostatnich meczach! 

Nie będziemy tutaj wyróżniać żadnego zawodnika, ponieważ na ogromne brawa zasługuje cała ekipa, cała DRUŻYNA! W końcu wyszliśmy na mecz od pierwszego gwizdka jako WIARUSY, poukładani od obrony do ataku.

Rzecz jasna zdarzały się wpadki, jak naprzykład chwilowy przestój, kiedy to z 0:2, Gospodarze doprowadzili do remisu - najpierw po sprytnym uderzeniu piłki głową w sam róg z dośrodkowania z rzutu rożnego, a później po dość wątpliwym rzucie karnym. 

Ten remis jakby obudził Naszych Zawodników i zaczęliśmy grać swoją piłkę. Bardzo dużo pomogło wejście kapitana Adriana Jagły, który ożywił grę w ataku. Strzelił również bramkę na 2:5 ;). W napadzie czuł się świetnie Adrian Dobosz, który ustrzelił hat-trick! :) Dzisiaj o każdym zawodniku moglibyśmy napisać kilka pozytywnych zdań, ale po co ;)

W końcu WIARUSY to DRUŻYNA, która dzisiaj pokazała jak należy wstać z kolan! Pokazaliśmy charakter, nikt nie odpuszczał, walczył o każdą piłkę! Ręce same składały się do braw!

Naprawdę był nam potrzebny taki mecz! Przed Nami dwie ostatnie kolejki - z Górnikiem Wieliczka na Naszym stadionie oraz z Gdovia Gdów na wyjeździe - jeżeli wyjdziemy na nie tak zdeterminowani jak dzisiaj punkty na 100% będą w Naszym posiadaniu!

A zwycięstwo wywalczyli dzisiaj:

Lubomir Potijenko - Sławomir Galus, Michał Gurda (c), Krzysztof Mazur, Krzysztof Feluś - Jakub Machaj, Jarosław Siwek (Jakub Skocz), Rafał Galus, Piotr Kazek (Adrian Jagła) - Radosław Nowak (Jakub Bętkowski), Adrian Dobosz

Ławka rezerwowych: Jakub Skocz, Adrian Jagła, Jakub Bętkowski, Robert Dominik

 

 

Czarna passa trwa...

Niestety po bardzo dobrym początku sezonu z punktami w każdym meczu, Pierwsza Drużyna przechodzi kryzys...

Od pięciu kolejek nie jesteśmy w stanie wygrać lub choćby zakończyć mecz remisem.  Czarna passa trwa od meczu z LKS Śledziejowice, kiedy na własnym boisku stracilićmy aż 6 bramek. W kolejnych spotkaniach, zwłaszcza w Radziszowie oraz Ochojnie mogliśmy wywalczyć punkty, brakło niestety skuteczności i swego rodzaju szczęścia. Dość paradoksalnie na własnym boisku tracimy więcej bramek niż na wyjeździe...

Od kilku meczy gramy z dziurami w składzie. Do tego czerwone kartki Adriana Dobosza i Kuby Kopiejki. Ale czy możemy tłumaczyć się brakami kadrowymi? Poniekąd tak, bo brak kilku zawodników może zachwiać morale Drużyny. Każdy z Nas ma pewnie swoje przemyślenia - zarówno Zawodnicy, Trener jak i My Kibice.

W każdym bądź razie problemy należy wziąć na przysłowiową "klatę" i walczyć w tych trzech ostatnich meczach o jak najlepszy rezultat. Zwycięstwo czy remis - każde punkty będą dla Nas na wagę złota!

Pozostały dwa mecze wyjazdowe i jeden mecz w roli Gospodarza. Przeciwnicy nie należą do łatwych. Mamy jednak nadzieję, że koniec rundy jesiennej będzie choć w połowie tak dobry jak początek sezonu! 

Bądźmy razem z Zawodnikami w tym trudnym momencie. Prawdziwy kibic cechuję się tym, że ze swoją Drużyną jest na dobre i na złe! Natomiast Prawdziwa Drużyna swoim charakterem pokazuje, że nawet w najcięższych momentach potrafi wykrzesać z siebie siły i pokazać, że WIARUS NIGDY SIĘ NIE ŁAMIE!!! #kupokrzepieniuserc! :)