Seniorzy - B klasa

Juniorzy

Trampkarze

Młodziki

Orliki I

Orliki II

Mapa strony - Gdzie jesteś

A: Nadwiślanka vs Wiarusy 0-3

W  przedostatnim meczu tej rundy przyszło się nam zmierzyć w Nowym Brzesku z miejscową Nadwiślanką. Pojedynek bardzo ciekawy bo przez wielu nazywany jest „debrami”, choć jak wiadomo dla Wiarusów prawdziwe derby są tylko z Wawrzynianką Wawrzeńczyce.

Oprócz samej rangi spotkania bardzo ciekawie zapowiadały się wręcz „rodzinne” pojedynki pomiędzy Andrzejem Komendą i Dawidem Wołoszynem, a Jarkiem Siwkiem i Adrianem Jagłą.

Pierwsza połowa to próba przejęcia kontroli przez Wiarusów i groźne kontry Nadwiślanki. Obie drużyny wykreowały sobie sytuacje do strzelenia gola, a najbliżej była Nadwiślanka, bowiem strzał Przybyła zatrzymał się na poprzeczce Wiarusów. Z drugiej strony minimalnie nie celnie uderzał Kamil Nowak i Adrian Jagła.

 

W drugiej połowie Wiarusy zagrały zdecydowanie lepiej kreując kolejne sytuację, a najlepszej nie wykorzystał „Jagi”. Co się odwlecze… W idealnym momencie, jakby w porozumieniu z kibicami Wiarusów tj. pod koniec oprawy fantastycznym strzałem zza 16stki popisał się nasz Trener Jarek Siwek wyprowadzając na prowadzenie Wiarusy. Chwilę później po stałym fragmencie gry w „naszym stylu” zagraną na drugi słupek piłkę głową do bramki skierował prawdopodobnie najskuteczniejszy zawodnik tej rundy w Wielickiej A klasie… Sławrk Zubel zdobywając swoją 19 bramkę w 12tym meczu. Wynik spotkania ustalił zamykający akcję „Jagi” czyli Adrian Jagła wykańczając akcje z najbliższej odległości.

Świętowanie kibiców tym większe, że udało się nam wygrać wszystkie mecze z lokalnymi przeciwnikami, bowiem wcześniej w lidze pokonaliśmy Piłkarza Podłęże, Złomex Branice, w niedzielę Nadwiślankę, a wcześniej w Pucharze  Polski Nową Wawrzyniankę.

Warto również wspomnieć o naszych kibicach którzy jako jedyni przygotowali oprawę meczową, a przez większą cześć spotkania żywiołowo dopingowali swoich ulubieńców.

 

W najbliższą sobotę Wiarusy rozegrają ostatni mecz z Wilgą Golkowice, serdecznie zapraszamy!

Komentarzy (0)

Cancel or