Seniorzy - B klasa

Juniorzy

Trampkarze

Młodziki

Orliki I

Orliki II

Mapa strony - Gdzie jesteś

Roszady kadrowe 2018/2019

Z końcem sierpnia zamknęło się okienko transferowe więc przyszedł czas na podsumowanie roszad kadrowych w naszych drużynach seniorskich.

Podsumowanie rozpocząć należy od przypomnienia naszych sukcesów sportowych w zakończonym sezonie 2017/2018, a w nim jak wiemy obie nasze drużyny wywalczyły awans do wyższych lig. Można by się zatem spodziewać, że obie drużyny się wzmocnią, by móc z powodzeniem grać w wyższej i silniejszej lidze.

Czy tak się stało? Do rzeczy!

 

Z klubu odeszło dwóch zawodników:

1.       Sławomir Zubel – czyli lider naszej ofensywy ówczesnej A klasy, zdobywca 33 bramek w sezonie.  Ze względu na karierę zawodową Sławek zdecydował się przejść do IV ligowej Tarnovi Tarnów.

2.       Kamil Kolanowski – jeden z najlepszych bramkarzy jaki bronił w Wiarusach ze względu na studia zdecydował się „zawiesić buty na kołku”.

 

Niestety to nie koniec ubytków w naszej pierwszej drużynie bowiem:

 

1.       Adrian Dobosz – ze względu na wyjazd zagraniczny stracił cały okres przygotowawczy i pierwsze 4 kolejki ligowe. Na szczęście od razu po powrocie tj. już 3 września Adrian ponownie zameldował się na treningu.

2.       Adrian Jagła – nasz najskuteczniejszy skrzydłowy, zdobywca ponad 50 bramek w ostatnich 5 sezonach w połowie okresu przygotowawczego doznał fatalnej kontuzji podczas turnieju. Adrian powoli zaczyna trenować z piłką. Wierzymy, że połowie sezonu tj. około 6-7 kolejki Adrian wróci na boisko.

3.       Kamil Nowak – po kontuzji z początku roku nie wznowił jeszcze regularnych treningów. Co prawda w ostatnich dwóch kolejkach B klasowych rezerw Kamil rozegrał mecze, ale by mógł pomóc pierwszej drużynie musi zacząć regularnie trenować, co póki co ze względu na pracę i inne obowiązki jest utrudnione.

4.       Mateusz Olech – w trakcie okresu przygotowawczego doznał kontuzji którą wciąż leczy. Spodziewamy się, że w najbliższych dniach Mateusz wznowi treningi.

5.       Jakub Skocz – który wciąż leczy kontuzję z meczu z Wilgą Golkowice. Kuba powoli wraca do treningu. Pytanie kiedy odbuduje formę

6.       Kamil Sznajder – drugi najskuteczniejszy zawodnik w ubiegłym sezonie który doznał kontuzji w meczu z LKS II. Kamil co prawda jest zawodnikiem drużyny rezerw, ale gdyby tylko mógł trenować to na pewno mógłby pomóc pierwszej drużynie. Kamil powoli wznawia już treningi, ale ze względu na charakter kontuzji, musimy jeszcze poczekać na jego powrót, zresztą podobnie jak z Adrianem Jagła.

 

 

Nowi zawodnicy w Wiarusach

1.       Krystian Jaszczyński (Okocimskiego Brzesko) – czyli nie taki nowy, bo Krystian w ubiegłym sezonie grał u nas w rundzie jesiennej, by następnie przejść do Okocimskiego Brzesko. Krystian przyszedł w miejsce Kamila Kolanowskiego by razem z Bartkiem Pasiutem rywalizować o miejsce w bramce.

2.       Krzysztof Mazur (BKS Bochnia) – uniwersalny zawodnik mogący grać na każdej pozycji w linii obrony i pomocy.

3.       Kuba Kopiejka (MKS Puszcza Niepołomice – skrzydłowy, który zakończył wiek juniora w MKS Puszcza Niepołomice, a na co dzień mieszkający w Złotnikach. To bardzo utalentowany zawodnik który pokazał już próbkę swoich możliwości, ale wciąż odbudowuje swoją formę po ciężkiej kontuzji.

4.       Krzysztof Feluś (Dąb Paszkówka) – boczny doświadczony i waleczny obrońca, który winien wnieść trochę spokoju w naszej grze defensywnej.

5.       Patryk Lelek (LSK Płomień Sosnowice) - do drużyny rezerw dołączy również, nowy mieszkaniec Odwiśla który leczy obecnie kontuzję.

 

Z pierwszą drużyną trenują również

6.       Michał Orzechowski oraz

7.       Sławomir Galus
którzy zakończyli wiek juniora. Sławek zdążył nawet strzelić bramkę w meczu z Tempo Rzeszotary.

8.       Bartek Kołodziejek,

9.       Patryk Skalimowski,

10.   Dawid Płatek

11.   Norbert Nowak
pomimo iż wciąż są  wieku juniora to już trenują z pierwszą drużyną.

Ponadto do pierwszej drużyn przesunięci zostali wyróżniający się w rezerwach Damian Wójcik oraz Paweł Litewka.

 

 

Podsumujmy więc… Mamy ogromnego pecha do kontuzji w bieżącym sezonie, przez co wielu zawodników nie może nam pomóc w zmaganiach ligowych, ale czas działa na naszą korzyść i z każdym tygodniem do treningu powinni wracać kolejni zawodnicy.

Patrząc na grę naszej pierwszej drużyny szczególnie odczuwalny jest brak Zubla, Jagły, Nowaka i Dobosza, zawodnicy którzy byli kluczowi dla naszej gry ofensywnej, dzięki którym też łatwiej grało się w obronie. Dobosz i Jagła już wracają, być może wkrótce wróci również Nowak na co mamy dużą nadzieję. Pytanie tylko ile czasu będą potrzebować w/w by wrócić do swojej optymalnej dyspozycji?

Reasumując nowych kolegów WITAMY na pokładzie, a za leczących kontuzje trzymamy kciuki by szybko wrócili na boisko!

Komentarzy (0)

Cancel or