Seniorzy - B klasa

Juniorzy

Trampkarze

Młodziki

Orliki I

Orliki II

Mapa strony - Gdzie jesteś

Koniec rundy jesiennej #podsumowanie

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

 

LIGA OKRĘGOWA

Kończymy jesień na 12 miejscu ( tabela na stronie nie uwzględnia meczu bezpośredniego, gdzie z Sułkowicami wygraliśmy 1-3 ). Wszystkie mecze były relacjonowane na bieżąco, więc nie będziemy się powtarzać ;) Ostatni sromotnie przegrany z Dziekanovia Dziekonawice - 6:3... :( do przerwy wygrywaliśmy 2:1, druga połowa należała do Gospodarzy... Pierwszą bramkę strzelił Kuba Kopiejka - prawdę mówiąc to jego debiutancka bramka, choć ma ich 2 na koncie ;) - tą pierwszą w Rzeszotarach przypisaliśmy Kubie bo bardzo dobrze pomagał obrońcy w strzeleniu gola samobójczego ;) Druga i trzecia bramka  to indywidualne akcje - najpierw Adriana Dobosza, a później Jarka Siwka. 

Początek sezonu to trudne mecze z Drużynami z czołówki Ligi i pretendentów do awansu ;) Początek to też braki kadrowe głównie ze względu na kontuzje w okresie przygotowawczym.... później już mecze, z których mogliśmy wywieźć więcej punktów niż mamy teraz... Pierwsze połowy należały zwykle do Naszych zawodników, później dekoncentracja, tracenie kilku bramek, lub pechowe remisy i przegrane w ostatnich minutach czy sekundach meczu... Cóż taka jest piłka... można przytoczyć dwa klasyki: "póki piłka w grze" i "zawsze gramy do gwizdka" :)

Na wiosnę wracamy już do DOMU :)! Na Nasz Stadion, gdzie razem z kibicami będziemy walczyć w każdym meczu o 3pkt ! :)

 

B KLASA

Początek rundy to 2 zwycięstwa ;) Jedno w bardzo ciekawym meczu, bo z spadkowiczem A klasy Wilgą Golkowice :) Zwycięstwo również z mocną Tęcza Słomiróg :) Później seria porażek... Wracamy na jeden z dwóch meczy rozegranym na Naszym Stadionie i zwycięstwo na Ochmanowem - z którym notabene graliśmy już na początku sezonu w Pucharze Polski, kiedy to zostaliśmy pokonani dopiero w rzutach karnych... ;) Początek rundy to też 1 ale jak ważny brak kadrowy, bo po poważnej kontuzji z poprzedniego sezonu do gry nie mógł jeszcze wrócić super snajper C klasy - Kamil Sznajder. Kamil wrócił w połowie rundy i z meczu na mecz coraz bardziej wracał do swojej najlepszej formy ;) Koniec rundy to pechowe spotkania, gdzie najpierw na 5 meczy po czerwonej kartce został zawieszony Adrian Trzepałka, a na dwa mecze przed końcem również z powodu czerwonych kartek "wypadli" ponownie Adrian Trzepałka, Paweł Żabicki i Kamil Sznajder - czyli tak już pisaliśmy wcześniej filary pomocy, obrony i ataku...

W końcowym rozrachunku rezerwy kończą również na 12. miejscu...

Strzelonych zostało 17 bramek:

- po 3 bramki strzelił duet Galus - Galus, czyli Sławek i Rafał "Zenek" oraz Paweł Litewka

po bramki: Tomasz Król, Paweł Żabicki i Nasz Junior Patryk Skalimowski

po 1 bramce: Kamil Nowak - wracający po kontuzji i Damian Słoma

 

JUNIORZY

Ciężka runda dla Juniorów, wygrany tylko mecz. W dużej mierze mecze rozgrywane w 11, 10 zawodników... Najbardziej szkoda meczu z Nadwiślanką, gdzie chłopaki gonili wynik, udało im się zremisować ale ostatecznie przegraliśmy 6:4. Po drodze naładowany złymi emocjami mecz z Błyskawicą... - zakończony walkowerem z powodu opuszczenia murawy przez Naszych zawodników... Mecz zakończony walkowerem z powodu dekompletacji z Wiślanka Grabie... To już dwa walkowery, a 3 byłby równoznaczny z dyskwalifikacją z rozgrywek... Jednak Juniorom udało się zebrać na przedostatni mecz i na koniec rozegrać DERBY... Derby, które niestety przegraliśmy, z lepszą na murawie Wawrzynianką - trzeba też wspomnieć, że w Naszych Juniorach grupa tzw. Junior Starszy większość chłopaków to rocznik 2002 - 2003 a więc zawodnicy młodsi z tzw. grupy Juniorów Młodszych.

Juniorzy strzelili 21 bramek:

6x Norbert Nowak

- 4x Kamil Wójcik - który wrócił do gry po problemach zdrowotnych, jednak w połowie rundy musiał z tychże samych powodów zrezygnować :( mamy nadzieję, że jeszcze do Nas wróci na wiosnę !

- 3x Patryk Tarka - który wrócił do Wiarusów po przerwie ;)

po 1 bramce Bartosz  Kołodziejek i Patryk Ćwikła

 

TRAMPKARZE

Runda jesienna w tek kategorii wiekowej była bardzo napięta, bo do rozegrania było aż 12 meczy ! Drużyna na koniec wyszła na duży plus - wygrywamy 8 spotkań :) W tym bardzo ważne DERBY, aż 1:6 :). Dwa pierwsze mecze wygrane bardzo wysoko, bo 1:8 i 0:16 ( Błyskawica, Zryw Szarów ). Minimalna przegrana w Niegowici - 3:2 :(. Przegrywamy również z liderem Wieliczanką i zawsze groźnymi Śledziejowicami... Na nasze konto wpadają 3 walkowery. Niestety jedyny mecz na Naszym boisku musimy oddać Gdovi Gdów :(  Warto dodać, że drużynie pomagali Nasi Młodzicy - Kamil Chmielek, Kacper Kural i Norbert Fabiańczyk na bramce :)

Trampkarze strzelili 42 bramki, a na poszczególnych zawodników rozkładają się one następująco:

1. Jakub Olech - 15 bramek

2. Mikołaj Ziółek - 10 bramek

3. Gracjan Gliksman - 7 bramek

4. Bartek Caba - 4 bramki

5. Kamil Chmielek, Klaudiusz Jędrszczyk - 3 bramki

6. Kacper Kural, Jakub Jazgar - 2 bramki

7. Nikodem Surmacz - 1 bramka

 

MŁODZIKI

Młodziki na początku rundy szli jak burza ;) 3 mecze i 3 wygrane :) W sumie tylko 3 porażki i 5 wygranych :) Ostatni mecz wygrany minimalnie, bo 0:1 ale ważne, że wygrany !!! :) No i ten najważniejszy chyba dla wszystkich Nas, bo DERBY wygrany 2:3 :) To był ciężki mecz, musieliśmy odrabiać straty, a zwycięską bramkę strzelił OLRIK Kuba Caba !!! 

Młodziki strzeliły 14 bramek:

- po bramki: Kamil Chmielek i Bartosz Korepta

3x Kuba Caba - Orlik :)

- po 1 bramce: Tomek Dybał, Tomek Krzemyk, Kacper Kural

 

ORLIKI I

W Orlikach jak zawsze padały wysokie wyniki :) Najpierw my strzelamy bramki, później przeciwnik strzela bramki i na szczęście w większości kończy się wygraną Wiarusów ;) Jedna tylko wpadka w Staniątkach, gdzie przegrywamy wysoko i strzelamy tylko jedną bramkę... Na 6 meczy przegrane tylko 2. Wygrany znowu ten najważniejszy DERBY :) i jednocześnie ostatni w rundzie. Wygrany bardzo wysoko, bo 12:3 !!! Oczywiście na Naszym Orliku ! 

Bramki w liczbie 34 strzelali:

15x Kuba Caba

- 5x Mikołaj Migdał

- 4x Paweł Strzelecki

po 2 bramkiKamil Kural - ŻAK !, Kamil Walczyk, Dawid Cecuga

po 1 bramce: Daniel Mierzwa, Paweł Piekarczyk, Patryk Chrapek i Patryk Wójcik - pierwsza bramka i to w debiucie ;)

 

ŻAKI

Oh Nasi Najmłodsi ;) Mieszanka - jeśli można w tym wieku o tym mówić ;) - doświadczenia i świeżej krwi, dopiero rozpoczynającej przygodę w Wiarusach ;) Jednak taka mieszanka łatwo skóry nie oddała !  Dwa pierwsze mecze wygrane ! Jeden u siebie drugi na wyjeździe. Potem remis 3:3 ! Następne mecze to trochę problemy kadrowe m.in. choroby, kiedy grały głównie roczniki młodsze. Ostatni mecz w rundzie wygrany na wyjeździe w Gdowie :) W tym meczu chłopcy pokazali charakter, bo przegrywając najpierw 3:1, później 4:3 chłopcy wygrali ten mecz 4:6 !!! :)

 

Dorobek bramkowy to: 27 !

14x Kamil Kural

- 9x Maciek Cygan

po 1 bramce: Seweryn Świerczek, Robert Walczyk, Łukasz Bętkowski, Adam Salwiński 

Żaki rozegrały również kilka sparingów w Wieliczce ;)

Sparing z Wieliczanką wygrali aż 12:4 ! - 5x Kamil Kural, 2x Robert Walczyk, 2x Adam Salwiński, 2x Łukasz Bętkowski, 1x Wkitor Urych !

Z AP Wieliczka grali 3 sparingi - pierwszy przegrany, drugi wygrali 3:4 - 3x Kamil Kural, 1x Maciek Cygan, trzeci niestety też przegrany 7:3 - i tu padały bramki debiutanckie ! - Staś Drzewiecki, Hubert Świeczka i Wiktor Urych.

 

Podsumowanie czas skończyć :) Teraz okres zimowy, przygotowawczy i na wiosnę ruszamy ze zdwojoną siłą ! WRACAMY NA WŁASNE BOISKO ! Już nie możemy się doczekać ! :)

Komentarzy (0)

Cancel or