W ten weekend z GDOVIA grały 3 Nasze drużyny:

- B klasa

- Liga Okręgowa

- Trampkarze

Pierwsi do boju ruszyli zawodnicy B klasy. Już przed meczem mogliśmy sądzić, że nie będzie to łatwa walka - z poprzedniego meczu wypadło 3 podstawowych zawodników, którzy zostali ukarani czerwonymi kartkami - można powiedzieć ostoje obrony, środka pola no i przede wszystkim ataku ( Paweł Żabicki, Adrian Trzepałka, Kamil Sznajder ). Zawodnicy a było ich 13-stu zostawili wszystkie swoje siły na murawie ale niestety musieli 5 razy zaczynać grę od środka pola :( Przegrywamy więc 5:0...

Godzinę po zakończeniu meczu B klasy na murawę weszli zawodnicy Ligi Okręgowej.

Tutaj mimo braków kadrowych - tylko 1 zawodnik na ławce rezerwowych - jeszcze przed pierwszym gwizdkiem mogliśmy mieć nadzieję na punkty :)

I patrząc na pierwszą połowę nie myliliśmy się ;) Bo Nasza gra wyglądała bardzo dobrze, otworzyliśmy wynik spotkania po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Rafała Galusa "Zenka" :) Do szatni zeszliśmy z prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się również nie najgorzej, ale już Gdovia zaczęła śmielej atakować. Wyprowadzali szybsze ataki, posyłali dokładne podania prostopadłe i niestety przy jednym takim podaniu z głębi pola napastnik sam na sam z bramkarzem został sfaulowany w polu karnym - remis 1:1...

Remis to jeszcze nie koniec świata, więc Wiarusy atakowali rywali tworząc sobie mniej lub bardziej dokładne sytuacje bramkowe. I to my po raz kolejny wyszliśmy na prowadzenie ! Strzał z okolicy "16-stki" na bramkę bez bramkarza broni ręką na linii bramkowej obrońca Gdovii mamy więc rzut karny i czerwoną kartkę dla obrońcy ! "11-stkę" pewnie zamienia w bramkę Jarek Siwek :) Prowadzimy i gramy z przewagą jednego zawodnika !

Można by powiedzieć, że z przewagą i prowadzeniem gra się łatwiej... tak jednak nie było, bo do końca spotkania tracimy 4 bramki, nie strzelamy żadnej i przegrywamy to spotkanie 5:2... :(

W niedzielę na Naszym boisku drużynę Gdovii podejmowali Trampkarze. Sytuacja też nie była komfortowa, ale sprawiedliwa dla obu drużyn... Zarówno my jak i Goście graliśmy bez zawodników rezerwowych, a pogoda i murawa była dla wszystkich taka sama ;)

W pierwszej połowie Nasza gra wyglądała bardzo dobrze, rozgrywaliśmy piłkę, graliśmy podaniami, ale niestety nie wykorzystaliśmy sowich sytuacji na otwarcie wyniku... Goście postraszyli kilkoma niecelnymi strzałami z dystansu, jednak w końcu prostopadłymi podaniami wyszli na pozycje bramkowe i swoje sytuacje wykorzystali... Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 0:2, a po przerwie niestety straciliśmy jeszcze 6 bramek, co daje na koniec porażkę  0:8 :(

Tym 3 Drużynom została jeszcze ostatnia kolejka do rozegrania :) Mamy nadzieję, że jak najszybciej zapomną o Gdovii i ze świeżymi głowami oraz siłami wyjdą na ostatnie mecze po w sumie 9pkt :) !!!